Kariéra Kevina Spaceyho je po obvineniach zo sexuálneho zneužívania v koncoch, vyhadzuje ho aj Netflix!

Nenechajte si ujsť

Andrej Cvik
Andrej Cvik
Volám sa Andrej, mám 22 rokov a moje 4 najobľúbenejšie veci na svete sú káva a moje dve mačky. A tá štvrtá je tajná.

Len necelý týždeň dozadu herec Anthony Rapp zverejnil vcelku nepríjemný príbeh. Ten sa týkal oscarového Kevina Spaceyho, ktorý mal 26 rokoch sexuálne obťažovať len 14 ročného herca. Po tejto správe sa zdanlivo pretrhla hrádza hlásení. Odrazu začalo prichádzať oznámenie za oznámením, ktoré vypovedali o tom, ako Spacey zneužíval mužov a teenagerov v jeho okolí. Svoje vlastné príbehy vyrozprávalo už hneď niekoľko mužov. Najšokujúcejšie je však to, že podobné situácie opísali aj členovia štábu seriálu House of Cards, ktorí boli svedkami udalostí, ktoré hraničili so súdne trestaným správaním.

Herec Anthony Rapp
Herec Anthony Rapp; Zdroj: treknews.net

Netflix, ktorý seriál House of Cards vlastní, zareagoval rýchlo a výrazne naznačil, že šiesta séria bude poslednou. Taktiež bolo oznámené, že už sa pracuje na niekoľkých spin-off seriáloch, no tentokrát samozrejme bez Spaceyho. Potom však prišlo rozhodnutie úplne pozastaviť produkciu House of Cards, s implementáciou systému, ktorý by zamedzil podobným situáciám v budúcnosti.

Kariéra Kevina Spaceyho vážne trpí

Netflix však stále cítil, že ich reakcia nebola dostatočná. Práve preto sa k nám teraz dostalo oficiálne oznámenie, ktoré potvrdzuje, že Spacey bol z úspešného seriálu House of Cards definitívne vyhodený. Streamovacia služba už s hercom nechce mať nič spoločné, čo dokazuje aj rozhodnutie nevydať jeho životopisný film Gore, aj napriek tomu, že už je takmer dokončený. Oficiálne prehlásenie Netflixu znelo nasledovne:

Netflix nebude zapojený do žiadnej nasledovnej produkcie House of Cards, ktorá zahŕňa Kevina Spaceyho. Počas tohto obtiažneho obdobia budeme aj naďalej pracovať so štúdiom MRC aby sme si premysleli svoje ďalšie kroky a ich vplyv na seriál. Taktiež sme sa rozhodli, že už ďalej nebudeme pokračovať s nápadom vydania filmu Gore, ktorý je momentálne v post-produkcii, pričom producentom a hercom v hlavnej úlohe je Kevin Spacey.

Kevin Spacey ako Frank Underwood
Kevin Spacey ako Frank Underwood; Zdroj: youtube.com

Netflix plánuje Spaceyho postavu Franka Underwooda zo seriálu odstrániť pozmenením scenára, najpravdepodobnejšou možnosťou je jeho atentát. Situácia je teda bezpochyby nesmierne vyhrotená. Čo si však o tomto všetkom myslíte vy? Sú podľa vás správy o sexuálnom zneužívaní zveličené s cieľom získania publicity? Alebo je dobre, že kariéra Kevina Spaceyho vážne trpí?

Mohlo by sa ti páčiť

1 COMMENT

Pridaj komentár

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -