Nová kartová hra Legends of Runeterra z dielne Riot Games sľubuje veľa zábavy

Nenechajte si ujsť

Branislav Petrus
Branislav Petrus
Keby mi povieš aby som dobil svet a na výber mi dáš nôž a slovo, vyberiem si slovo. Pretože ak sa ho naučíš správne používať, pochopíš, že práve slovo je tá najsilnejšia zbraň.

Hra Legends of Runeterra

Hovorí vám niečo hra Legends of Runeterra? Nový herný titul z dielne Riot Games je pripravený zažiť premiéru a dostať sa na trh, ktorý je už kartovými hrami dostatočne zaplnený. Aj preto je otázne, či sa táto novinka vôbec uchytí. Pomôže hre značka League of Legends, ktorá v e-sporte napreduje už niekoľko rokov?

Novinka bude určite zaujímavým prínosom do sveta hier, kde si budú môcť hráči zahrať svoje obľúbené postavy z hry League of Legends. Tentokrát však v jedinečnej kartovej podobe.

Aký dátum vydania dostala hra?

Do beta verzie hra vstúpi už dnes (24. januára). Hráči, ktorí sa pred-registrovali pred 20. januárom, už hru mohli okúsiť. To isté platí aj o streameroch, ktorí sa zúčastnili testovania staršej verzie.

Nižšie môžete nájsť video jedného zo streamerov, v ktorom bližšie uvidíte samotný gameplay. Oficiálne sa však hra uvedie až niekedy neskôr v roku 2020.

Aká je hrateľnosť kartovej hry zo sveta League of Legends?

V jednoduchosti je krása. Aj keď to ironicky znie komplikovane, princíp samotnej hry je vskutku prehľadný. Dočkali sme sa jednoducho zmesi hier Hearthstone (Blizzard) a Artifact (Valve) v jednom celku.

Najväčší rozdiel zažijete pri hraní, kedy má súper šancu reagovať hneď počas vášho kola, čo hru robí pomalšou. Stále však existuje veľa bežných prvkov, medzi ktorými nájdeme postupné pribúdanie many a život vyobrazený pri každej postave. Nechýbajú ani rôzne interakcie, ktoré blokujú alebo naopak útočia na  vášho oponenta.

Riot má v rukáve určite viacero és, kde nájdeme aj karty šampiónov, ktoré sa dajú zlepšovať dosahovaním nových úrovní. Každá z nich môže získať aj nové schopnosti, ktoré sa dajú využiť priamo v súboji.  Výhodou je aj premena nepoužitej many na konci kola na tzv. „spell mana„, čo dáva v nasledujúcom kole hráčom ešte viac many.

hra Legends of Runeterra
Zdroj: riotgames.com

 

Aké rôzne typy deckov obsahuje hra Legends of Runeterra?

Počiatočná sada obsahuje 318 kariet, ktoré sú rozdelené do 6 rôznych regiónov. Každý jeden región má svoj vlastný štýl hry. Rozdelenie nájdete nižšie.

  • Demácia – karty sú určené na silu a útok 
  • Ionia – karty určené na kúzla 
  • Noxus – agresívne karty (aggro)  
  • Freljord – pomalšie karty za účelom ovládnuť board (late game / control)
  • Piltover a Zaun – karty s rôznymi trikmi a jedinečnými schopnosťami  
  • Shadow Isles – karty minionov, ktoré treba obetovať za účelom získania duchov a nemŕtvych, ktorí vydržia iba jedno hracie kolo

Ktoré ikonické postavy spoznáme?

Demácia obsahuje postavy ako sú Fiora, Garen, Lucian a Lux. Za Piltover a Zaun sú to Jinx, Ezreal, Teemo a Heimerdinger. Ak si vyberiete Ioniu, nájdete v nej postavy ako Yasuo, Shen, Zed alebo Karma.

Za Noxus nechýba Darius, Draven, Vladimir a Katarina. Freljord zase obsahuje postavy ako Braum, Ashe, Anivia a Tryndamere. Posledný Shadow Isles v sebe ukrýva Thresha, Elise, Hecarima a Kalistu.

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ

Zaznamenali ste informácie o tejto nadchádzajúcej hry z dielne Riot Games? Ak áno, nezabudnite navštíviť oficiálnu stránku hry, kde nájdete všetky potrebné informácie. Vaše názory nám nezabudnite napísať do komentárov.

Zdroj: pcgamer.com

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -