Kartová hra Legends of Runeterra od tvorcov League of Legends je už dostupná na mobily a PC

Nenechajte si ujsť

Adam Martiš
Adam Martiš
Mám 24 rokov, vyštudoval som mediálnu komunikáciu a som milovníkom filmov, seriálov, hier a popkultúrneho obsahu. Zaujímam sa aj o technológie, hudbu, módu či šport – celkový rozhľad je u mňa na prvom mieste.

Štúdio Riot Games, ktoré stojí za najpopulárnejšou MOBA hrou League of Legends, začalo v posledných mesiacoch plávať vo vodách iných herných žánrov. Ešte prednedávnom mali na konte jednu jedinú hru, keďže sa od roku 2009 starali len o zveľaďovanie League of Legends. Po dlhých jedenástich rokoch však oznámili, že sa púšťajú do vývoju minimálne šiestich ďalších titulov.

Prvým dostupným je FPS strieľačka Valorant, ktorá si za poslednú dobu ukradla všetku pozornosť len pre seba. Hra kombinuje to najlepšie z Counter-Strike: Global Offensive a Overwatch, čím sa stala medzi fanúšikmi kompetitívnych strieľačiek veľmi obľúbenou. Nepochybne ju ešte čaká ružová budúcnosť na výslní esportov.

hra Valorant
Zdroj: pcgamer.com

Hra Legends of Runeterra je oficiálne dostupná

Ďalšou novinkou je Legends of Runeterra, kartová hra, ktorá prišla upútať pozornosť od žánrových kartových titulov ako Hearthstone, Gwent: The Witcher Card Game alebo Magic: The Gathering Arena. Konkurovať klasike ako Hearthstone je síce samovražednou misiou, no Legends of Runeterra (LoR) sa môže tešiť zasadeniu do zabehnutého sveta postáv z League of Legends.

Hráči beta verzie už majú karty určite rozdané, no 30. apríla sa hra dočkala oficiálneho vydania, takže nepochybne príde množstvo nových záujemcov. Hra je samozrejme dostupná úplne zadarmo, stiahnuť si ju môžete na PC, Android a iOS s dostupnou možnosťou cross-play medzi jednotlivými platformami.

Legends of Runeterra
Zdroj: ssf-co.com

Pokiaľ ste už zabehnutými hráčmi z beta verzie, oficiálne vydanie určite poteší aj vás. LoR totiž prichádza so svojou úplne prvou expanziou, ktorá nesie názov Rising Tides. Toto rozšírenie pridáva do hry úplne nové a neprebádané teritórium, ktorého súčasťou je Bilgewater. Znalci príbehu League of Legends vedia, že práve z tohto regiónu prichádzajú všetci piráti, morské príšery, zápach alkoholu a hektolitre slaného oceánu.

Rising Tides teda pridáva do hry viac ako 120 nových kariet a zároveň 11 šampiónov z hry League of Legends. Medzi nimi sa nachádzajú napríklad Miss Fortune, Fizz, Gangplank a mnoho ďalších. Tento set taktiež predstavil 6 nových kartových mechaník.

Legends of Runeterra
Zdroj: gamerjournalist.com

Na čom Riot Games pracuje?

Čo teda nasleduje pre Riot Games ďalej? Okrem letného oficiálneho vydania hry Valorant sa tento rok môžeme tešiť na ďalšie 3 hry. Jednou z nich bude samostatné vydania obľúbeného módu Teamfight Tactics, ktoré si konečne zahráme aj na mobilných zariadeniach. Ešte očakávanejším titulom je však League of Legends: Wild Rift, ktorý prenesie tento MOBA titul na Android, iOS a herné konzoly.

Poslednou tohtoročnou novinkou bude LoL Esports Manager, v ktorom sa staneme manažérmi najväčších svetových esports tímov. Zatiaľ nevedno kedy prídu aj pripravované projekty Project L (bojovka) a Project F, o ktorých toho zatiaľ veľa nevieme.

Hru Legends of Runeterra si môžete zadarmo stiahnuť z jej oficiálnej webovej stránky. Tak čo, vyložíte karty na stôl?

Zdroj: standard.co.uk

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -