Najslabší štart v kinách za posledných 29 rokov. Hviezdna novinka zhorela

Nenechajte si ujsť

Kaskadér v kinách nepresvedčil

Letná filmová sezóna sa oficiálne začala. V máji do kín dorazí hneď trojica sľubných veľkofilmov v podobe akčnej komédie Kaskadér, veľkovýpravnej sci-fi Planéta opíc či dlho očakávanej apokalyptickej akcie Furiosa, ktorá je prequelom k Oscarmi ovenčenému Mad Max: Zbesilá cesta. Filmoví nadšenci teda budú musieť dobre zvážiť, čomu v kine obetujú svoj čas a peniaze. Táto dilema si už vyžiadala svoju prvú obeť.

Je ňou práve akčne ladená komédia Kaskadér, ktorá v uplynulý víkend vstúpila do svetových kín. Film s Ryanom Goslingom a Emily Blunt sprevádzajú veľmi priaznivé ohlasy, ktoré sľubujú svieže poňatú novinku. O kvalitu sa, navyše, postaral aj režisér David Leitch, ktorý v branži sám prerazil ako kaskadér. Ani meno režiséra, dobré ohlasy a hviezdne obsadenie však Kaskadérovi krk nezachránili. V kinách totiž ide o veľký komerčný prepadák, informuje Deadline.

Takto zlé to nebolo takmer 30 rokov

Kaskadér za úvodný víkend v kinách zarobil iba 65,4 milióna dolárov. Pre štúdio Universal ide o veľký problém, keďže do filmu vrazilo až 150 miliónov, v ktorých nie sú zarátané ďalšie desiatky miliónov za propagáciu a marketing. Film tak pravdepodobne skončí v strate, keďže už tento víkend ho s istotou predbehne nový reštart série Planéta opíc.

Kaskadér predstavuje ďalší z komerčných prepadákov v tomto roku a ďalší signál, že kiná sa v návštevnosti už pravdepodobne nikdy nevrátia do obdobia spred pandémie. Dokazuje to aj skutočnosť, že akčná komédia predstavuje najslabšie zahájenie letnej sezóny v kinách od roku 1995.

Diváci  počas lockdownu zmenili svoje návyky a naučili sa sledovať obsah v pohodlí domova. Kiná sa už 5 rokov márne snažia nájsť recept na to, ako divákov nahnať späť do pred veľké plátno. Minulý rok pozitívny náznak priniesol fenomén Barbenheimer, ide však o skôr výnimku, ktorá potvrdzuje smutné pravidlo.

Mohlo by sa ti páčiť

1 COMMENT

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -