Študovať film? Katedra audiovizuálnych štúdií pozýva na prijímacie skúšky

Nenechajte si ujsť

Adam Martiš
Adam Martiš
Mám 24 rokov, vyštudoval som mediálnu komunikáciu a som milovníkom filmov, seriálov, hier a popkultúrneho obsahu. Zaujímam sa aj o technológie, hudbu, módu či šport – celkový rozhľad je u mňa na prvom mieste.

Štúdium filmu je v očiach verejnosti spojené skôr s odbormi vychovávajúcimi filmárskych praktikov – režisérov, scenáristov, kameramanov či zvukárov. Filmová a televízna fakulta Vysokej školy múzických umení však ponúka aj študijný program venovaný filmovej teórii a histórii. A nielen im! Katedra audiovizuálnych štúdií poskytuje jedinečný študijný program, ktorý potenciálni študenti na inej vysokej škole nenájdu. Prihlášku si naň môžu podať do 17. mája.

„Študijný program Audiovizuálne štúdiá sa nesústreďuje len na film, ale aj na ostatné formy audiovizuálnych diel, napr. televíznu produkciu,“ hovorí filmová teoretička a spisovateľka Zuzana Mojžišová, vedúca katedry. Ťažiskom odboru sú prednášky o dejinách a teórii filmového umenia, semináre podporujúce analytické myslenie, schopnosť kritickej reflexie a kultiváciu štylistického prejavu, tiež prednášky zoznamujúce poslucháčov so základmi filmárskeho remesla podľa jednotlivých profesií.“

Absolventi štúdia sa môžu uplatniť v širokej škále profesií, ktoré súvisia s filmom a médiami všeobecne. Najčastejšie sa uplatňujú v žurnalistike, rozhlase, klubovej práci s filmom, kurátorstve audiovizuálnych zbierok, reklame a PR, na vedeckých pracoviskách a  vo vysokom školstve. Obľúbená je programová práca pre filmové festivaly a prehliadky, kde filmový odborník zostavuje festivalové sekcie či zastáva iné s podujatím spojené funkcie. Ďalšie možnosti uplatnenia poskytujú televízie v profesii dramaturga, tiež distribučné spoločnosti, printové médiá a internet.

Záujemcovia o štúdium, ktorí si chcú rozšíriť svoje filmové obzory, naučiť sa kriticky myslieť a reflektovať svet okolo seba, nájdu podrobné informácie o prijímacích skúškach na webstránke fakulty alebo webstránke katedry.

Zdroj: Tlačová správa FTF VŠMU

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -