Nový film z prostredia Wall Street adaptuje aktuálny príbeh o kauze GameStop

Nenechajte si ujsť

Adam Martiš
Adam Martiš
Mám 24 rokov, vyštudoval som mediálnu komunikáciu a som milovníkom filmov, seriálov, hier a popkultúrneho obsahu. Zaujímam sa aj o technológie, hudbu, módu či šport – celkový rozhľad je u mňa na prvom mieste.

Kauza GameStop o amatérskych investoroch z Redditu proti vlkom z Wall Street valcuje internet. Pokiaľ ešte nepoznáte celý príbeh, odporúčame si prečítať odborné zdroje, ale v skratke… V roku 2020 boli akcie krachujúceho reťazca predajní GameStop na hodnote pohybujúcej sa okolo 3 amerických dolárov.

Akcie GameStopu sa tak stali obeťou takzvaného short-sellingu (predaja na krátko) investorov z Wall Street. Proti tomu sa rozhodli bojovať amatéri z Reddit nástenky r/WallStreetBets, ktorí sa na tom dokázali poriadne nabaliť. Hodnota akcií stúpla o viac ako 1700 %, aktuálne stúpa a klesá na hranici 300 amerických dolárov za jeden podiel. V skratke, banda amatérov zo srandy porazila profesionálnych investorov z Wall Street.

GameStop
Zdroj: cnn.com

Kauza GameStop na striebornom plátne

Tejto neutíchajúcej ságy sa chytí autor New York Times bestsellerov Ben Mezrich, ktorý má na konte množstvo titulov na čele s The Accidental Billionaires. Kniha z roku 2009 o založení Facebooku bola o rok neskôr adaptovaná do filmu Sociálna sieť, absolútneho majstrovského diela režiséra Davida Finchera.

Podobný osud čaká pripravovanú knihu The Antisocial Network, ktorá rozpovie príbeh „skupinky amatérskych investorov, hráčov a internetových trollov, ktorí Wall Street zrazili na kolená“. Mezrich a jeho zástupcovia priniesli knižný námet na trh ešte len minulý týždeň, pričom už v piatok štúdio MGM odkúpilo práva na sfilmovanie.

Sociálna sieť
Zdroj: brynmawrfilm.org

Adaptácia opäť spojí Mezricha s filmovým producentom Michaelom De Luca, ktorý pracoval práve na vzniku snímky Sociálna sieť. Ďalšími filmami na základe kníh od Mezricha sú Oko berie (2008), Breaking Vegas (2004) alebo Fatal Error (1999). Výkonnej produkcie sa chytia aj bratia Cameron a Tyler Winklevossovci, ktorých oboch stvárnil vo filme Sociálna sieť herec Armie Hammer.

Meno režiséra alebo scenáristu, ktorý adaptuje knihu od Mezricha zatiaľ známe nie je. Keby sa ho náhodou chytil režisér a scenárista Aaron Sorkin, tak sa môžeme tešiť na ďalšie dielo hodné Oscara. O všetkých aktualizáciách vás budeme včas informovať.

Kauza na Wall Street aj naďalej pokračuje, k akciám GameStop sa pridalo aj AMC či Nokia. Sledujete túto ságu, alebo vás úplne obišla? Vaše názory nám napíšte do komentárov.

Zdroj: independent.co.uk

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -