Zbohom Nový Zéland! Kde sa bude natáčať seriál Pán Prsteňov?

Nenechajte si ujsť

Filip Scherhaufer
Filip Scherhaufer
They've done studies you know... 60% of the time, it works every time.

Kde sa bude natáčať seriál Pán Prsteňov?

Ak nás filmová Stredozem ohúrila niečím iným, než len perfektným príbehom a úžasnými postavami, rozhodne to bolo svojím prostredím. Táto séria je jednoducho známa tým, že patrí medzi najkrajšie vyzerajúce. Mohli za to dychberúce zábery z Nového Zélandu, kde sa doteraz natáčali všetky filmy. S prichádzajúcim seriálom sme však čakali, že zmena musí prísť a štúdio si nebude môcť dovoliť natáčať na tejto legendárnej lokácii.

Novinky spoza oponu teda jednoznačne prehovorili. Štáb bude natáčať v Škótsku. Pracovníci štúdia Amazonu hľadali lokácie celé leto a očividne sa zhodli, že práve Škótsko sa stane novým domovom Stredozeme. Škótsko je samozrejme veľmi nádherné a na prírodu bohaté. Štáb navštívil tieto lokácie: Portree pri Isle of Skye, hrad Dunskey, hrad Balloch, Portpatrick na juho-západe a Scourie na severo-západe.

Nepochybne ide o nádherné miesta, ktoré si rozhodne aspoň my vieme predstaviť ako Stredozem. Seriál Pán Prsteňov dostal najväčší televízny rozpočet v histórii a to vo výške jednej milirady. Potvrdených je rovno až 5 sérií. Zatiaľ sa špekuluje, že seriál bude o mladom Aragornovi a bude nadväzovať na slávne filmy.

Seriál si už vytvoril oficiálny účet na twitteri, kde sa zatiaľ volá iba ako The Lord of the Rings on Prime. Ich prvý tweet bol citácia J.R.R. Tolkiena – „Múdro som najprv začal s mapou.“ Neskôr na to prišiel tweet s ich oficiálnou mapou Stredozeme. Tretí a zatiaľ posledný tweet je len prelink na tú istú mapu v interaktívnej podobe s tým, že chcú aby fanúšikovia začali ich nový svet spoznávať. Môžete ju preskúmať alebo si ju stiahnuť na tomto odkaze.

Čo hovoríte na nové ubytovanie Stredozeme v Škótsku? Tešíte sa na seriál? Napíšte nám do komentárov.

Zdroj: dailyrecord.co.uk

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -