Akého hrdinu alebo zloducha si zahrá Keanu Reeves v Marvel?

Nenechajte si ujsť

Adam Martiš
Adam Martiš
Mám 23 rokov, vyštudoval som mediálnu komunikáciu a som milovníkom filmov, seriálov, hier a popkultúrneho obsahu. Zaujímam sa aj o technológie, hudbu, módu či šport – celkový rozhľad je u mňa na prvom mieste.

Kedysi do Marvel Cinematic Universe obsadzovali mená, ktoré divákom takmer nič nehovorili. Len tak pre príklad – Robert Downey Jr. bol kedysi známy tým, že bol závislým na drogách a taký Chris Hemsworth bol absolútne neznámy Austrálčan. Ako môžete vidieť, dnes je z pôvodného obsadenia tímu Avengers elita Hollywoodu.

Neskôr začali pribúdať oveľa známejšie tváre, pričom je asi najlepším príkladom Benedict Cumberbatch. Marvel začal obsadzovať známych a kvalitných hercov, pričom je už skoro každý hrdinom. Naposledy sa pochlapil filmom The Eternals (2020), v ktorom uvidíme mená ako Angelina Jolie, Salma Hayek, Richard Madden či Kumail Nanjiani. Netreba zabúdať ani na konkurenciu DC, ktorá má tiež slušný herecký káder.

keanu reeves v marvel filme
Zdroj: picsart.com, thetechnews.com, finance.yahoo.com

Keanu Reeves v Marvel Cinematic Universe?

Je teda len otázkou času, kedy sa aj zbytok hollywoodskych hviezd stanú hrdinami či zloduchmi v Marvel alebo DC. Jedným z takých hercov je aj Keanu Reeves, ktorý je známy vďaka úlohám vo filmoch John Wick, Matrix, Constantine či Nebezpečná rýchlosť. Šéf Marvel Studios, Kevin Feige dokonca prezradil, že mu už roky hľadajú tú správnu úlohu a pri každom pripravovanom filme majú stretnutie aj s ním.

Aj preto sa s ním spájali úlohy vo filmoch Captain Marvel, The Eternals či X-Men, kde by mohol stvárniť nového Wolverina. Každopádne, svoj vlastný názor majú aj režiséri filmu Avengers: Endgame, Anthony a Joe Russovci. Počas rozhovoru sa ich na túto tému spýtal známy komiksový fanúšik, Kevin Smith. Kde si vedia predstaviť Keanu Reevesa v MCU?

To je dobrá otázka,“ reagoval Anthony Russo, zatiaľ čo Joe Russo povedal: „Je to neobmedzené.“ Smith teda hneď spomenul postavu menom Moon Knight, na čo Joe Russo okamžite reagoval slovami „Áno, to je dobrý nápad.“ Jeho meno bolo s touto postavou spájané už niekoľkokrát, takže nad tým už určite niekedy rozmýšľali.

dátum vydania hry Cyberpunk 2077
Zdroj: rockpapershotgun.com

Kto je Moon Knight?

Moon Knight, vlastným menom Marc Spector sa narodil v USA. Vyštudoval archeológiu a cestoval po celom svete. Mnohými objavmi nadobudol bohatstvo a stal sa z neho milionár. Neskôr sa prihlásil k armáde USA a bojoval v mnohých bojoch na blízkom východe. Vycvičili ho v bojoch, navigácii, pilotovaní, výbušninách a mnohom ďalšom. Po rokoch v armáde sa však znovu vrátil k archeológii.

Pri jedných vykopávkach v Egypte ho však napadol muž menom Bushman, ktorý bol jeden z jeho spoluvojakov v rote, ale boli odvekí rivali. Buschman Marca zranil a skoro mu spôsobil smrť, keby sa Marc neprepadol do podzemnej šachty. Tu sa zrútil pred oltár egyptského boha noci a mesiaca Konshu. Do Marca vstúpila jeho moc, čím sa mu uzdravili zranenia. Marc sa vrátil do New Yorku a prijal novú identitu. Identitu Moon Knighta.

Moon Knight
Zdroj: star2.com

Ako Moon Knight mal Marc superschopnosti. V noci mu narástla sila do obrovských rozmerov. Čím je mesiac väčší, tým je väčšia aj sila Moon Knighta. Tiež má v noci schopnosť vidieť infračervené žiarenia, má nočné videnie a takisto má schopnosť vidieť auru. Moon Knight sa ale furt radšej spolieha na svoje zbrane a esá v rukáve, než na jeho superschopnosti. Moon Knight je vynikajúci bojovník.

V boji používa rôzne zbrane ako napr. bumerang, reťaz s hákom a rôzne zbrane zo starého Egypta. Moon Knight na transport používa vrtuľník, ktorý volá Moon-Copter. Moon Knight má plášť, ktorý môže používať ako padák, alebo klzák, takže na svojich nepriateľov sa spúšťa zhora. Je celý v bielom preto, aby ho jeho nepriatelia videli a báli sa ho. Moon Knight je jeden z tých superhrdinov, ktorí sú drsní a zločincov trestá tak, ako sa patrí.

Tak čo, vedeli by ste si ho predstaviť v tejto úlohe? Vaše názory nám napíšte do komentárov!

Zdroj: sk.wikipedia.org, movieweb.com

Mohlo by sa ti páčiť

1 COMMENT

Pridaj komentár

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -