Veľmi príjemné prekvapenie! Kedy uvidíme film DUNA 2 a o čom bude pokračovanie?

Nenechajte si ujsť

Andrej Cvik
Andrej Cvik
Mám 23 rokov a moje 4 najobľúbenejšie veci na svete sú káva a moje dve mačky. A tá štvrtá je tajná.

Duna je konečne v kinách! Epické sci-fi režiséra Denisa Villeneuvea dorazilo po dlhom čakaní a ako si môžete prečítať v našej recenzii, trpezlivosť sa vyplatila. Ak ste už snímku videli, viete, že každá jedná minúta jej vyše 2 a pol hodín stojí za to. Koniec je však… nuž, povedzme, že už by sme chceli vidieť pokračovanie. Uvidíme ho však vôbec niekedy? Ak áno, tak kedy dorazí film Duna 2 a o čom bude?

Kedy uvidíme film Duna 2?

Písal sa rok 1965, kedy spisovateľ Frank Herbert vydal prvú časť svojho vedecko-fantastického románu Duna. Dnes séria obsahuje 21 kníh kníh, pričom sa táto franšíza stihla rozšíriť aj do iných médií. Zdrojovým materiálom sa inšpirovali aj série ako Star Wars alebo Game of Thrones. Vedzte, že by bez jej vplyvu možno ani nikdy nikdy nevznikli. To, čo Pán prsteňov predstavuje vo svete fantasy, znamená Duna pre vedecko-fantastickú literatúru.

Príbeh novej filmovej adaptácie sa odohráva v ďalekej budúcnosti, kedy ľudstvo osídlilo tisícky planét a medzihviezdnu spoločnosť riadi niekoľko vysokopostavených rodov. Ústrednou postavou celého konfliktu je mladý Paul Atreides (Timothée Chalamet), ktorého rodina sa ujala moci a riadenia púštnej planéty Arrakis, prezývanej aj Duna.

Práve Arrakis je jediným miestom, kde možno nájsť vzácne korenie (spice), ktoré predlžuje ľuďom život a zároveň ich obdarúva výnimočnými psychickými schopnosťami. Jedná sa o najcennejšiu komoditu v celej galaxii.

Na druhej strane konfliktu stojí rod Harkonnenov, ktorí sa chcú zmocniť vlády nad planétou Arrakis a tým ovládnuť obchod s korením. Tu vstupujú do príbehu témy politiky, náboženstva, ekológie, technológie a hlavne ľudské emócie spojené s filozofickými úvahami a intrigami.

Cesta je pripravená

Všetko je teda pripravené na ešte väčšie a epickejšie pokračovanie, akým je Duna (2021). Spoznáme sa bližšie s domorodými Fremenmi, objavíme nespoznané zákutia Arrakisu, priblíži sa nám skutočná moc Paula Atreidesa a uvidíme, čo mysteriózny rád Bene Gesserit celé tie stáročia plánoval. Zhruba to všetko by nám mal ponúknuť film Duna 2 po príbehovej stránke. Kedy ho však uvidíme?

Duna
Zdroj: twitter.com

Ešte v auguste 2021 sa k otázke pokračovania vyjadril aj samotný režisér Denis Villeneuve. Ako vtedy povedal zahraničnému magazínu Total Film, o je „naplnený optimizmom“. A čo viac, presvedčil nás, že „štúdiá Warner Bros. a Legendary na 100 % stoja za nápadom pokračovania.“

Bližšie informácie teraz prináša aj portál Deadline, ktorý sa na rovnakú tému opýtal Ann Sarnoff, generálnej riaditeľky WarnerMedia Studios. Tá ponúkla takúto odpoveď:

„Uvidíme niekedy pokračovanie Duny? Ak si film pozriete, zistíte, ako skončí. Myslím, že tým pádom aj viete odpoveď.“

Čo tým chcela Ann Sarnoff povedať? No predsa to, že sa vôbec nemusíme báť, že by sa film Duna 2 nedostal na strieborné plátno. Predsa len, Duna naozaj skončila otvorene a tak, že príbeh by ostal neuzavretý bez pokračovania. Takouto mysteriózne-optimistickou odpoveďou nám teda Sarnoff dala vedieť, že pokračovanie je vlastne samozrejmosťou.

Duna by musela mať naozaj katastrofálne zárobky, aby štúdio nedalo zelenú dvojke. Môžeme očakávať, že Duna 2 dostane podobný rozpočet ako prvá časť (175 miliónov dolárov) a ak budeme predpokladať, že práce na filme začnú v polovici roka 2022, v kinách by sme film mohli vidieť na jeseň 2023 až začiatkom roka 2024. (Samozrejme, ide o odhad, nič nebolo oficiálne potvrdené.)

Zdroj: deadline.com

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -