Vieme, kedy uvidíme prvý trailer na Dunu. Kompletný popis a fotografie z neho unikli na internet

Nenechajte si ujsť

Adam Martiš
Adam Martiš
Mám 24 rokov, vyštudoval som mediálnu komunikáciu a som milovníkom filmov, seriálov, hier a popkultúrneho obsahu. Zaujímam sa aj o technológie, hudbu, módu či šport – celkový rozhľad je u mňa na prvom mieste.

Pokiaľ si neuvedomujete dôležitosť knižnej sci-fi série Duna od spisovateľa Franka Herberta, tak vedzte, že Star Wars alebo Game of Thrones by bez jej vplyvu nikdy nevznikli. To, čo Pán prsteňov predstavuje vo svete fantasy, znamená Duna pre vedecko-fantastickú literatúru.

Jej drsný svet a témy filozofie, ekológie a náboženstva sa do filmovej podoby tentokrát pokúsi adaptovať režisér Denis Villeneuve (Blade Runner 2049, Prvý kontakt). Na pomoc mu príde neuveriteľný herecký ansámbel v zložení Timothée Chalamet, Zendaya, Rebecca Ferguson, Oscar Isaac, Jason Momoa, Dave Bautista, Josh Brolin, Javier Bardem a mnoho ďalších známych mien. Celú atmosféru dotvorí hudba od úžasného Hansa Zimmera.

Duna
Timothée Chalamet and Rebecca Ferguson v Jordánsku, Zdroj: vanityfair.com

Kedy uvidíme prvý trailer na Dunu?

Toto spojenie znie ako recept na úspech. Film má premiéru naplánovanú na 18. december 2020 a fanúšikovia sa tak pýtajú oprávnenú otázku: „Kde je prvý trailer?“ Potešíme vás, Trailer-Track minulý týždeň oznámil, že prvý trailer dostal oficiálne hodnotenie.

Novšia správa od Inside the Film Room zas potvrdila, že sa najprv dočkáme kratšieho teaseru. Ten bude mať dĺžku jednu minútu a  37 sekúnd, pričom sa od 31. augusta bude premietať na vybraných projekciách filmu Tenet. Dlhší prvý trailer na film Duna budú môcť vidieť všetci fanúšikovia už v stredu, 9. septembra online. V ten deň teda bude sprístupnený pre verejnosť.

Duna
Rod Atreides, Zdroj: vanityfair.com

Veľký únik z prvého teaseru

Vyššie spomenutý server Inside the Film Room prišiel taktiež s kompletným popisom prvého teaseru, ktorý bude premietaný v kine. Pokiaľ si chcete vyspoilovať zážitok a máte aspoň základné znalosti angličtiny, celý popis nájdete na tomto odkaze. Každopádne, máte sa na čo tešiť.

Teaser obsahuje pohľad na postavy ako Paul Atreides (Timothée Chalamet), Chani (Zendaya), Glossu Rabban (Dave Bautista) či samotný barón Vladimir Harkonnen (Stellan Skarsgård) a ďalšie kľúčové postavy. Na konci teaseru je počuť hudba od Hansa Zimmera, ktorá znie ako niečo medzi Blade Runnerom a Levím kráľom s riadnym prídavkom bubnov a nádychom synthu.

Dnešná noc sa zas niesla v znamení veľkého úniku fotografií z prvého teaseru. Na svetlo sveta sa ich dostalo toľko, že si z nich podľa popisu dokážete vytvoriť celý teaser. Štúdio Warner Bros. tieto fotografie vrámci autorských práv ihneď sťahovalo, no čo sa raz dostane na internet sa už nikdy nedostane preč.

Malú ochutnávku si môžete užiť v príspevku priloženom vyššie (ak fotografie opäť nevymažú). V príspevku nižšie zas nájdete YouTubera Quinn’s Ideas, ktorému sa dostal do rúk prvý teaser. Vo videu naň reaguje, a síce ho divákom neukazuje, no zvuk z neho počuť môžeme (aj Zimmerovu hudbu na konci).

Tak čo, tešíte sa na prvý trailer na Dunu, ktorý uvidíme už 9. septembra? Čo hovoríte na prvý pohľad na teaser? Vaše názory nám napíšte do komentárov!

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -