Kedy vyjde Resident Evil 3 a čo si pre nás Capcom tentokrát prichystal?

Nenechajte si ujsť

Michal Sliusar
Michal Sliusar
Čauko, volám sa Michal a som študent na Polygrafickej. Mám 19 rokov a žijem v Bratislave. Mojím hobby su prevažne hry a medzi moje obľúbené patria tie od From Software. Milujem horori a to hlavne Body a Space horror. Obľubený umelci ? Lovecraft, Ito, Kojima, Joseph, Kubrick.

Séria Resident Evil hier šla pomaly, ale isto, dolu vodou. Nepodarený nástupca skvelého štvrtého dielu sklamal aj vášnivých fanúšikov. Ak sa zameriame na diely končiace číslom, Resident Evil 6, ako priamy nástupca piateho dielu sklamal dokonca ešte viac. Mnoho milovníkov RE sa už postupne stotožňovalo s faktom, že zlaté dni Capcomu už zanikli a my sa nikdy nedočkáme ďalšej poriadnej RE hororovky.

Reboot Survival Hororu

Avšak všetko sa zmenilo nástupom nového revolučného Resident Evil 7. Ten dokázal, čo sme mysleli, že už nie je možné – vystrašiť nás. Nerád používam výraz walking simulator, ale Outlast 2 a Layers of Fear nimi bohužiaľ sú, pretože v týchto oboch hrách nie je žiadny spôsob sebaobrany (ak nerátame spackaný stealth v Outlast 2). Ak hráč nemá spôsob obrany, ale jedine úteku, stane sa z toho rutina. Po druhom alebo treťom nascriptovanom úseku, kde nás naháňajú monštrá, si na to zvykneme a stane sa to viac otravným ako strašidelným. Tieto hry boli dôvodom, prečo ľudia strácali dôveru v hororový žáner.

Capcom si zobral niečo zo starších RE dielov a implementoval to do RE 7. To, čo spravilo RE 7 skvelým, bolo malé množstvo munície a healing itemov. Hráči boli znova prinútení hrať strategicky a rozhodovať sa, na ktorého nepriateľa je múdre vymíňať limitovanú muníciu a ktorých radšej úplne obísť. Panika, čo vznikla pri pohľade na novo objaveného mouldera, ktorý sa po vás vrhol, akurát keď máte posledný náboj v inventári, bola jednoducho na nezaplatenie.

Zdroj: polygon.com

A ako spraviť hru ešte strašidelnejšou ? Jednoducho, spraviť z nej FPS. Samozrejme to nie je jediná zmena, ale je to tá, čo sme si všimli ako prvú a najvýraznejšiu. Určite tomu prispel skvelý príbeh a nedostatok miesta v inventári pre celý arzenál zbraní a itemov. Tento takzvaný resource managment pomohol k tomu, aby sa hráči museli rozhodovať, čo je dôležité si zobrať so sebou. V skratke, dôležité bolo, aby sa hráč nikdy necítil, že má všetko pod kontrolou.

Remake ako sa patrí!

Oznámenie vývoja remaku Resident Evil 2 viedlo ku nadšeniu všetkých milovníkov RE. Starší hráči mohli znova prežiť nostalgiu a noví si prvýkrát prežiť Leonov prvý deň v práci. Hru si okamžite obľúbil takmer každý. Metacritic udelil RE 2 úžasných 91 zo 100 bodov a všade bolo počuť iba chválu. Veľkým plus bolo pridanie nového systému pre
Mr. X, ktorý vás teraz prenasledoval podstatne dlhšiu časť hry ako v originále.

lenRe2
Zdroj: pinterest.om

Vizuálne sa nedá povedať že ide o tu istú hru. Grafika sa od roku 1998 značne posunula vopred a tak sa môžeme pozerať na infikované monštrá v HD textúrach a so skvelým lighting systémom. Leon a Claire vyzerajú skvelé a pre ten pravý nostalgický zážitok je možné si odomknúť originálne outfity.

A gameplay ? Všetko čo platilo pre RE 7 platí aj tu, ibaže s menším twistom. Obyvatelia Raccoon City, infikovaní T-vírusom, sú oveľa odolnejší. Po pár ranách síce padnú na zem, ale kým je ich hlava v celku, nikdy nevieme na isto, či pri ďalšom stretnutí tento zombie nevstane a nenapadne nás. Prečo im rovno nezničiť hlavy ? Munície je ešte menejzombies vydržia viac.

Ulice Raccoon City, Jill a poriadna dávka akcie

Osobne som predpokladal, že ďalšou hrou v poradí bude pokračovanie RE 7, ale bol som príjemne prekvapený po oznámení Resident Evil 3. Budeme môcť konečne preskúmať viac z Raccoon City a sprevádzať nás bude Jill Valentine a celkovo prerobený Carlos Oliveira. Spomedzi vedľajších postáv stretneme napríklad Nikolaia Zinovieva a Mikhaila Viktora.

Po prvých gameplayoch vyšlo najavo, že hra bude viacej orientovaná na akciu. To nie je vôbec zlé, lebo gunplay v RE 2 bol skvelý. Ulice mesta majú byť viac otvorené, ale stále klaustrofobické a plné zombies. Pribudnú nové typy nepriateľov, ako hunter alebo infikované pavúky.

Bol Mr. X hrôzostrašný? Nemesis nám ukáže, čo znamená sa báť!

A na záver si posvietime na to, čo všetci nadšene čakajú, Nemesis. Už na prvých propagačných materiáloch sa ukázal nový a hnusnejší Nemesis. V gameplayoch sme mohli vidieť, že narozdiel od Mr. X, ktorý bol pomalý a nemal ďaleký dosah, Nemesis naopak dokáže šprintovať v plnej rýchlosti a používa strelné zbrane. Redaktori, ktorí už mali možnosť si zahrať RE 3, hovoria o tom, ako Nemesis dokáže prenasledovať hráča aj dlhých 20 minút.

Jill a pravdepodobne aj Carlos dostali novú mechaniku úniku. Je to niečo ako dash, alebo quick roll, ktorý poznáme z rôznych iných hier. Rovnako ako v originále, kde sme sa mohli pri dobrom načasovaní uhnúť útokom, dostaneme túto možnosť aj v remaku. Pri správnom načasovaní dokonca spustíme slow-motion sekvenciu, pri ktorej môžeme strieľať.

Kedy si konečne Resident Evil 3 zahráme?

Na Twitteri bol zverejnený príspevok, na ktorom RE tím oznámil, že demo už je na ceste. Presný dátum nebol stanovený ale, jediné čo vieme je, že sa ho dočkáme v blízkej budúcnosti.

Resident Evil 3 vychádza 3. apríla 2020 na PS4, Xbox One a PC. Kedy vyjde demo Resident Evil 3? Ak rátame s tým, že demo pre RE 2 vyšlo dva týždne pred celou hrou, je veľmi pravdepodobné, že RE 3 demo si zahráme už okolo 19. marca. Predošlé 1-Shot demo prišlo s nápadom, že každý bude mať iba jedinú príležitosť si ho zahrať. To samé teda môže platiť pre RE 3 demo.

Tešíte sa tak, ako ja ? Samozrejme, že áno! Dajte mi do komentára vedieť, na čo najviac.

Zdroj: vg247.com

Mohlo by sa ti páčiť

1 COMMENT

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -