Štvrtá časť tretej série Mandaloriána predstavila Jediho Kellerana Beqa. Kto to je a kde sme ho mohli vidieť?

Nenechajte si ujsť

Ondrej Kačkoš
Ondrej Kačkoš
Volám sa Ondrej, mám 23 rokov a na vysokej škole študujem marketingovú komunikáciu. Filmy, seriály a knihy ma sprevádzajú mojim životom odmalička. Keď netrávim čas v škole, s kamarátmi alebo s rodinou, určite ma nájdete pri pozeraní filmov.

POZOR: Článok obsahuje spoilery zo štvrtej epizódy tretej série seriálu The Mandalorian. Pokiaľ ste epizódu ešte nevideli, prečítajte si článok neskôr alebo ďalej čítajte len na vlastné riziko.

Kto je Kelleran Beq v novej epizóde The Mandalorian?

Seriál The Mandalorian nám vo veľkom ukazuje najmä život a spôsoby Mandaloriánov. Ide o kultúru, ktorá je minimálne po skaze ich domácej planéty Mandalore stopercentne zameraná na prežitie, zbrane a bojovanie. Aj napriek tomu nám najnovšia epizóda predstavila aj jedného Jediho. Jeho meno je Kelleran Beq (Ahmed Best) a seriál The Mandalorian nie je jeho debutom, pretože vo svete Star Wars bol už predtým.

V novej časti sme ho mohli vidieť v Groguovom flashbacku, ktorý nás zobral do najtemnejšieho okamihu jeho života. Opäť sme videli Order 66, pričom sme sa konečne dozvedeli, kto mladého padawana zachránil. Aj keď za jeho ochranu položilo život niekoľko Jediov, z Coruscantu ho odviedol práve Kelleran Beq. Čo sa s ním ale potom stalo alebo kam Baby Yodu odviezol je zatiaľ záhadou.

Grogu order 66 the mandalorian
Zdroj: sportskeeda.com

Star Wars: Jedi Temple Challenge

V svete Star Wars už teraz existuje veľmi veľa filmov, seriálov a rôznych špeciálov, ako animovaných, tak aj hraných. On sa však neukázal v ničom z vyššie spomenutých. Vidieť sme ho totiž mohli v detskej šou zvanej Star Wars: Jedi Temple Challenge, ktorá začala vychádzať v roku 2020 a mala dve série. Pozvané deti tam spĺňali rôzne úlohy, pričom moderátorom tejto šou bol Ahmed Best ako Kelleran Beq.

V šou mal v podstate funkciu učiteľa, ktorý sa snažil radiť, viesť a pomáhať mladým padawanom. Dáva teda zmysel, že podobnú rolu ochrancu mladých Jediov stvárnil aj v obľúbenom hranom seriáli, pričom ide zároveň o pekné prepojenie. Dáva to totiž zmysel, že učiteľ mladých padawanov je záchrancom mladého padawana. Zaujímavé ale je, že nejde o Bestovu prvú rolu v Star Wars.

Kelleran Beq
Zdroj: starwarskids.com

Počuť sme ho mohli v celej prequel trilógii

Aj keď sme jeho tvár nevideli, hlas nás sprevádzal epizódami 1-3. Svoj debut totiž zažil ako neslávne známy a mnohými neobľúbený Jar Jar Binks. Best ho vo filme Hviezdne vojny: Epizóda I – Skrytá hrozba daboval a robil motion capture. V druhom a treťom filme mu potom už prepožičal iba hlas, pričom v dvojke si ešte zahral na pár sekúnd postavu zvanú Achk Med-Beq.

Herec teda nie je nováčikom v tomto vesmírnom svete, avšak rola Jediho v seriáli je jeho zatiaľ najprominentnejšou rolou, pretože Jar Jarom sa určite chváliť nebude. Je pravdepodobné, že Besta ako Jediho uvidíme aj v budúcnosti, pretože nevieme, kam odletel s Groguom či komu ho dal do opatery. Dovtedy nás ale čaká druhá polovica tretej série The Mandalorian.

Ahmed Best star wars
Zdroj: variety.com

Zatiaľ sme videli spôsoby Mandaloriánov, obrovské nebezpečné tvory, bájneho Mytosaura či Dina Djarina (Pedro Pascal) ako hrdého otca. Grogu sa totiž snaží naučiť cesty Mandaloriánov, ktoré ale nie sú pre slabé povahy. Príkladom je Bo-Katan Kryze (Katee Sackhoff), ktorá nám v tejto sérii ukázala svoju silu ako nikdy predtým. Podobne ako Grogu, aj ona sa však učí nové spôsoby mandaloriánskeho klanu, ktorý ju prijal medzi seba.

Čo zatiaľ hovoríte na prvú polovicu tretej série Mandaloriána? Ako hodnotíte záchrancu Grogua počas Order 66? Dajte nám to vedieť dole do komentárov.

Zdroj: collider.com

Mohlo by sa ti páčiť

Pridaj komentár

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -