So sympatickou hrou Kerbal Space Program 2 sa tento rok do vesmíru nevydáme. Kedy si ju budeme môcť zahrať?

Nenechajte si ujsť

Branislav Petrus
Branislav Petrus
Keby mi povieš aby som dobil svet a na výber mi dáš nôž a slovo, vyberiem si slovo. Pretože ak sa ho naučíš správne používať, pochopíš, že práve slovo je tá najsilnejšia zbraň.

Ak sa tu nájdu nejakí fanúšikovia očakávanej hry Kerbal Space Program 2, čaká vás menšie sklamanie. Tento dobre vyzerajúci vesmírny simulátor si totiž v roku 2020 nezahráte a vývojári od Private Division ho presunuli až do toho budúceho.

Takúto smutnú informáciu nám oznámili na oficiálnom Twitter účte hry a dôvodom oneskorenia nie je nič iné, ako stále pretrvávajúca a otravná pandémia nového koronavírusu.

Kedy si Kerbal Space Program 2 konečne zahráme?

Pokračovanie úspešnej hry z prostredia vesmíru sa na trh dostane až na jeseň 2021. Takto sa k celej situácii vyjadrili prostredníctvom Twitteru:

„Ako už všetci viete, usilovne sme pracovali na tom, aby bolo pokračovanie KSP čo najlepšie a najvernejšie pôvodu. Robíme veľkú, rozsiahlu hru s novými funkciami, ale bude to trvať dlhšie, ako sme očakávali. So všetkým, čo sa dnes deje vo svete v dôsledku prepuknutia ochorenia COVID-19, čELíME MNOHýM VýZVAM, ktoré si vyžadujú viac času na bezpečné opakovanie, vytváranie, testovanie a vylepšovanie ksp2 tak, ako je to len možné.“

To znamená, že nás čaká viac ako ročné čakanie, pretože pôvodne sme sa mali hry dočkať už v marci 2020.

Kerbal Space Program 2
Zdroj: game-debate.com

Tvorcovia hry pripravujú novú expanziu

Síce sa do vesmíru tak skoro nevydáte, má to aj svoje svetlé stránky. Čakanie totiž do hry prinesie veľa noviniek a vývojárska spoločnosť Private Division oznámila novú spoluprácu s Európskou vesmírnou agentúrou.

Ak ste majiteľmi hry KSP, máte sa načo tešiť. Do hry sa už čoskoro dostane zaujímavá expanzia s názvom Shared Horizons, ktorá hráčom umožní preskúmať skutočné európske vesmírne lety. Chýbať nebude ani misia sondy Rosseta z roku 2004 alebo misia BepiColombo, ktorá vás zavedie až na vzdialený Merkúr. Táto expanzia bude zadarmo a vyjde 1. júla 2020.

KSP a NASA dokonca vyzvali hráčov, aby postavili SpaceX raketu Falcon 9, ktorá 30. mája prepísala históriu. Či sa už na to dáte necháme na vás, ale určite to znie ako hodiny zábavy strávených za počítačom alebo na hernej konzole.

Tešili ste sa na Kerbal Space Program 2 a zahráte si aj vydanú expanziu pre majiteľov pôvodnej hry? O vaše názory sa s nami môžete podeliť v sekcii komentárov. 

Zdroj: space.com

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -