Kevinova rodina je bohatšia, než si myslíte. Ekonómovia zrátali majetok McAllisterovcov zo Sám doma

Nenechajte si ujsť

Andrej Cvik
Andrej Cvik
Mám 23 rokov a moje 4 najobľúbenejšie veci na svete sú káva a moje dve mačky. A tá štvrtá je tajná.

Najčítanejšie za 7 dní

Koľko zarábala rodina Kevina zo Sám doma?

Sám doma patrí medzi tie najobľúbenejšie vianočné filmy vôbec. Séria s ikonickým Macaulay Culkinom v hlavnej úlohe sa za roky rozrástla o viacero pokračovaní a verzií, diváci však ostávajú verní pôvodnej komédii z roku 1990. V ikonickom príbehu, ako už určite viete, početná rodina odíde na dovolenku a zabudnú so sebou vziať jedno z detí – malého Kevina (Culkin). Ten ostane sám doma, z čoho sa najprv teší, no keď si rodinu McAllisterovcov vyhliadnu dvaja lupiči, musí Kevin brániť svoj domov.

Ako každé Vianoce, aj tieto sviatky si diváci radi vychutnajú akciou nabitú komédiu, vždy sa však naskytuje jedna otázka: Ako veľmi musia byť Kevinovi rodičia bohatí? Finanční analytici z New York Times sa rozhodli zodpovedať ju raz a navždy, pričom výsledok je jasný. Filmová rodina McAllisterovcov je nechutne bohatá.

home alone
Zdroj: YouTube

Tvorcovia filmu Sám doma pre zábery Kevinovho domova použili skutočný dom, stojaci na ulici Lincoln Avenue v Chicagu, Illinois. Konkrétne táto ulica sa nachádza v mestskej štvrti Winnetka, ktorá patrí medzi tamojšie najlukratívnejšie časti, čo sa realít týka.

Porovnanie priemerných príjmov a cien nehnuteľností

S touto informáciou sa rozhodli pracovať traja ekonómovia Federálneho rezervného systému USA. Okrem toho do výpočtov brali do úvahy aj priemerné zárobky domácností vo Winnetke z rokov 1990 (rok vydania Sám doma) a roku 2022. Vzorce doplnili o hodnoty nehnuteľností, úrokových sadzieb na hypotéky a daňových a poistných podmienok. Výsledok je, že Kevinova rodina by v skutočnosti patrila medzi vrchné 1 % rodín v USA.

sam doma dom film
Zdroj: YouTube

Ekonómovia vypočítali, že v polovici roku 2022 by dom z filmu Sám doma stál 2,4 milióna amerických dolárov. Ak by sme brali do úvahy, že rodina minie zhruba 30 % svojich príjmov na domácnosť, znamená to, že ročne by museli zarobiť 730 000 dolárov, respektíve 60 000 dolárov mesačne. S ohľadom na infláciu by McAllisterovci v roku 1990 museli zarábať niečo cez 300 000 dolárov.

[Kevinova rodina] by bola vo vrchom 1 percente domácností v oblasti Chicaga,“ poznamenali ekonómovia. Diváci vždy tušili, že filmová rodina McAllisterovcov dobre zarába. Predsa len, ani dovolenka pre tak početnú rodinu by určite nebola lacná. No pri započítaní hodnoty nehnuteľnosti sa konečne ukázalo, ako veľmi zazobaní boli.

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -