Súhrn kinematografie v roku 2016

Nenechajte si ujsť

Denis Bandura
Denis Bandura
I am Mr. Meeseeks, look at me

Rok 2016 sa blíži ku koncu

2016. Už je skoro s tebou amen. Napáchal si už množstvo zla. Čo všetko sa vo svete kinematografie udialo v roku 2016? V tomto roku sa mnoho vecí zmenilo. Mnoho slávnych osobností nás opustilo. Vzniklo množstvo hrozných filmov. Ale bolo aj  objavených mnoho talentov. A bolo natočených aj mnoho úžasných filmov, ktoré stoja za to. Za všetko to zlo, ktoré tento rok napáchal. 2016 rok bol zvláštny. Mal svoje klady aj zápory, ako každý rok, ale tento bol iný. Pozriem sa teda na to, čo sa to sakra deje.

2016 bol rok smútku

Tento rok znamenal mnoho smútku v kinematografii. A začíname práve týmto, aby ste nemali zlý pocit po prečítaní tohto článku. Tohto roku nás opustili mnohé filmové legendy. Tak zle, ako sa tento rok začal, tak ešte horšie končí. Začalo to Davidom Bowiem, a kde to skončí naozaj netušíme, pretože posledné dni nás opúšťa toľko známych osobností, až je to nepochopiteľné. Pripomeňme si zopár mien z kinematografie, ktorých cesta skončila práve tento rok.

David Bowie, Pat Harrington jr., Alan Rickman, Dan Haggerty, Abe Vigoda, George Kennedy, Garry Shandling, Nancy Davis, Patty Duke, Doris Roberts, Prince, Madeleine Lebeau, Theresa Saldana, Ann Morgan Guilbert, Anton Yelchin, Bud Spencer, Michael Cimino, Noel Neill, Garry Marshall, Kenny Baker, Gene Wilder, Charmiane Carr, Michael Massee, Julie Gregg, Robert Vaughn, Ron Glass, George Michael, Carrie Fisher, Debbie Reynolds.
Pred pár dňami nás opustila princezná Leia aka Carrie Fisher
Pred pár dňami nás opustila princezná Leia aka Carrie Fisher

Ale priniesol aj pozitíva

No nechceme Vám takto na Silvestra navodiť zlú atmosféru, a tak prejdime k niečomu pozitívnejšiu. Napríklad, kto sa stal najlepšie platením hercom a herečkou v roku 2016.

Medzi herečkami tohto roku kraľuje Jennifer Lawrence, s príjmom vyše 46 miliónov, čo nie je žiadnym prekvapením, pretože sme čakali, že bude minimálne v TOP 5. Na druhom mieste je Melissa McCarthy s príjmom 33 miliónov a za ňou stojí Scarlett Johansson s tržbami 25 miliónov.

Jennifer Lawrence uvidíme o pár dní vo filme Passengers
Jennifer Lawrence uvidíme o pár dní vo filme Passengers

Muži sú na tom trošku lepšie. Prvé miesto si uchopil Dwayne „The Rock“ Johnson s neuveriteľnými tržbami 64,5 milióna. Celkom slušné na to, že je to bývalý wrestler. Ale tam ich naučia skvelo hrať divadlo. Ale čo je celkom prekvapivé je fakt, že hneď za ním, len s rozdielom troch miliónov sa umiestnil Jackie Chan. No a na treťom mieste sa umiestnil Matt Damon.

The Rocka uvidíme po boku Zaca Efrona vo filme Baywatch
The Rocka uvidíme po boku Zaca Efrona vo filme Baywatch

A úžasné filmy

2016 rok priniesol aj kopec úžasných filmov. Mnohí kritici napríklad uznávajú Hacksaw Ridge za najlepší vojnový film vôbec. Alebo nádherný La la land za najlepší muzikál všetkých čias. Ale ako to vidíme u nás?

  1. La la land – 10/10
  2. Hacksaw Ridge – 10/10 
  3. Sully – 7/10
  4. Arrival – 8/10
  5. Vaiana – 9/10

    V našej redakcii sme La La Land zvolili ako film roku 2016
    V našej redakcii sme La La Land zvolili ako film roku 2016

Kinematografia 2016 a.k.a. pohľad skrz redakciu rewind.sk

A ako vyzeral rok 2016 z pohľadu redakcie rewind.sk? Úžasne. Prijali sme nových ľudí [Za to osobne veľmi pekne ďakujem]. Videli sme nespočetné množstvo premiér v kine len aby sme vám priniesli čerstvé recenzie zo sveta kinematografie. Rozdali sme aj množstvo darčekov, no bez Vás, milý čitatelia, by sme ich rozdávať nemohli. A nemali by sme ani komu. A tak, blíži sa nový rok, nové začiatky, super filmy a podobne, a tak Vám prajeme príjemný štart do nového roka! A hlavne sa dnes neopite!

Foto: consequenceofsound.net, residententertainment.com, ew.com, curbedla.com

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -