Príbeh o otcovi dvoch tenisových hviezd, sestier Williamsových | King Richard RECENZIA

Nenechajte si ujsť

Betka Múcsková
Betka Múcsková
Volám sa Betka, mám 23 rokov a som študentkou žurnalistiky a sociálnej antropológie v Brne. Denne pozerám filmy a seriály. Okrem nich ma baví umenie v rôznych podobách: rada kreslím, maľujem, čítam, vyrábam, píšem,... Verím, že kreativita a tvorenie dokáže človeku dávať viac, než čokoľvek iné.

King Richard RECENZIA – Vo filme King Richard sme mali možnosť nahliadnuť do jedinečnej rodiny Williamsových, v ktorej vyrastali tenisové hviezdy Serena a Venus. Ich otec si pre ne pripravil životný plán ešte dávno pred tým, než sa narodili. Celý život podstupovali tvrdý tréning a postupovali presne podľa tohto plánu, len aby v budúcnosti boli najúspešnejšími tenistkami na svete.

Škola, spánok, tréning a zopakovať

Serena a Venus mali svoje dni nabité. Ráno šli do školy, poobede si museli spraviť úlohy a podvečer trénovali. A to v lete, v zime, v daždi aj v teple. Mnoho susedov a rodinných priateľov to považovalo za týranie detí, avšak ich otec si myslí, že je to oveľa lepšie, než keby sa mali pofľakovať po gete, v ktorom žijú a zapliesť sa do zlých partií.

King Richard recenzia
Zdroj: wall.alphacoders.com

Venus napreduje rýchlejšie než Serena a medzi sestrami vzniká napriek silnej láske napätie. Ich otec sa taktiež zaujíma o ne dve oveľa viac, než o svoje zvyšné dcéry, čo mu neraz vyčítajú. On je však zaslepený svojím plánom a robí všetko pre to, aby uspel. O Venus prejavia záujem aj špičkoví tréneri, ktorý ju chcú posúvať rýchlejšie, než sa jej otcovi páči.

Serena a Venus Williamsové

Film natočili historicky relatívne presne a zobrazuje všetky podstatné míľniky Venusinej kariéry. Škoda ale je, že na Serenu sa počas filmu zabudne. Je pravda, že Venus sa stala slávna skôr než jej sestra, no film by určite zaujal ešte viac, ak by sledoval kariérny vývoj oboch. Bol pomerne dlhý a miestami ponúkal až príliš natiahnuté scény či časti. Jeho tempo teda bolo občas pomalé. Serenin príbeh by mu určite pridal rýchlosť a akciu.

king richard recenzia
Zdroj: startribune.com

Avšak výborná vsuvka boli autentické zábery zo životov sestier, ktoré sa objavili popri titulkách. Dodal filmu krásny historický kontext a doplnil časti, ktoré sme už nevideli, teda ich dospelosť. Ponúkol aj informácie o Serene aj Venus a dozvedeli sme sa všetky ich tenisové úspechy. Zábery boli obohatené aj domácimi videami a autentickými fotkami, ktoré nám pripomenuli tie isté momenty prerobené v pôvodnom filme.

King Richard RECENZIA – Zhrnutie

Celkovo je film King Richard veľmi dobre spracovaný a plný vtipných aj emotívnych momentov. Vtipné hlášky a scény tvorcovia zakomponovali naozaj vkusne a Will Smith ich vedel skvelo predať. Výhodou filmu je aj jeho historická presnosť a okrem skvelého estetického zážitku si z filmu odnesiete aj mnoho poznatkov o životoch tenisových hviezd. Preto si film zaslúži 7,5/10.

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -