Stredoveké RPG Kingdom Come: Deliverance bude počas víkendu dostupné zdarma

Nenechajte si ujsť

Róbert Herda
Róbert Herda
Ahoj, ako si si už mohol prečítať, volám sa Róbert. Videohrám, knihám a hlavne kinematografii ako médiám, ktoré sú určené na rozprávanie príbehov, sa venujem už nejakú tú dekádu (ak si dobre pamätám, tak vlastne od dôb, čo som začal registrovať okolie). Najmä preto sa snažím všetko, čo z týchto oblastí prichádza skúmať a nezriedka analyzovať. Momentálne pracujem aj na vlastnej tvorbe a popritom sprostredkúvam čitateľom rôzne novinky, dojmy a recenzie z týchto oblastí.

RPG z českých lúk a hájov

V roku 2018 sa k nám po neuveriteľne dlhom čakaní dostalo prvé veľké české RPG svojho druhu. Projekt vedený Danielom Vávrom (scenárista a režisér prvej Mafia hry) ponúkol desiatky a desiatky hodín obsahu, pričom pôsobil ako interaktívna učebnica tamojšieho stredoveku. Aktuálne, po prekonaní veľkého míľniku, si budeme môcť zahrať Kingdom Come: Deliverance zdarma.

Snáď žiadneho tuzemského hráča nenechal veľkolepý simulátor stredoveku chladným. V prípade, že o Kingdom Come nič neviete, treba zdôrazniť, že nejde o úplne klasický žánrový projekt. Áno, máte dialógové možnosti, zvádzate súboje, k dispozícii je veľký svet a taktiež môžete množstvo questov dokončiť rozličnými cestičkami.

Originalita titulu však tkvie v tom, že vývojári z Warhorse Studios dbali na aspekt realizmu. Krajiny, hrady a život v nich je zobrazovaný reálne, súbojová zložka je v rámci hraníc zábavnosti podrobená skutočným stretom mečov, sekier a štítov. Preto zabudnite na drakov, ohnilcov alebo čarodejnice s magickými schopnosťami.

Kingdom Come Deliverance zdarma
Zdroj: youtube.com

Tu sa za akékoľvek kacírske myšlienky kruto upaľuje. Pevná rana mečom do hlavy znamená okamžitú smrť, po prepití sa alkoholom odpadávate do bezvedomia, vaša neskoršia priateľka vycíti, že ste si boli zašpásovať so slečnami v kúpeľoch a rovnako treba spať a jesť (no neprežierať sa, pretože je to hriech)

Chyby sa v českom stredoveku jednoducho neodpúšťajú. Hoci má hra i dnes svoje problémy (niektoré mechaniky z gameplay hľadiska nefungujú, prípadne sú rozbité), dokáže sprostredkovať unikátny a vlastne úplne netradičný zážitok.

Kingdom Come: Deliverance zdarma… nie však navždy

Akú métu sa podarilo ambicióznym a šikovným vývojárom prekonať? Samotnej hry sa predalo tri milióny kópií, čo je na projekt, ktorý nie je prívetivý na mainstream hráčov, fantastický úspech. A taktiež je niečo podobné hodné poriadnej oslavy.

Vďaka tomu si budete môcť prostredníctvom Steamu zahrať Kingdom Come od 18. do 22. júna 2020 bez akéhokoľvek platenia. Zásluhou nemalej rozsiahlosti a tuhej náročnosti ho s najväčšou pravdepodobnosťou v tomto časovom horizonte celý neprejdete, avšak minimálne sa vám uloží postup a po zakúpení môžete veselo pokračovať.

My vám strastiplné cesty stredovekým Českom môžeme odporučiť, i keď je to príležitostne naozaj frustrujúci a mierne neférový zážitok. O jeho unikátnosti a kvalitách však niet pochýb a v prípade, že holdujete RPG žánru, nemáte nad čím otáľať.

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ

Vydáte sa na potulky českým stredovekom v tomto RPG pre hardcore hráčov? A budete pokračovať v hraní aj po skončení výhodnej akcie? Určite nám nezabudnite dať vedieť v komentárovej sekcii.

Zdroj: vg247.com

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -