Je Kingpin v seriáli Hawkeye ten istý ako v seriáli Daredevil? Herec D’Onofrio na otázku odpovedal naozaj rozsiahlo

Nenechajte si ujsť

Ondrej Kačkoš
Ondrej Kačkoš
Volám sa Ondrej, mám 23 rokov a na vysokej škole študujem marketingovú komunikáciu. Filmy, seriály a knihy ma sprevádzajú mojim životom odmalička. Keď netrávim čas v škole, s kamarátmi alebo s rodinou, určite ma nájdete pri pozeraní filmov.

Kingpin v seriáloch Hawkeye a Daredevil

Jednoznačne jedným z najlepších komiksových záporákov v hranej verzii je určite Wilson Fisk/Kingpin, ktorého hrá herec Vincent D’Onofrio. Ten si ho najprv zahral v seriáli Daredevil od Netflixu, no opäť sa ako Kingpin nedávno ukázal v seriáli Hawkeye. Naskytla sa preto otázka, či ide o dve rôzne verzie postavy hrané tým istým hercom, alebo či hrá jednu a tú istú verziu.

Postavu sme prvýkrát na obrazovkách videli ešte v roku 2015 a už vtedy si herec získal uznanie za to, ako bravúrne postavu stvárnil. Kingpin bol len bežný muž, no aj vďaka hereckému prevedeniu budil väčší rešpekt a strach ako niektorí záporáci so schopnosťami. Na autenticite mu pridali flashbacky z detstva a minulosti a tak sme dokonca dokázali porozumieť tomuto „netvorovi“.

Kingpin
Zdroj: thedirect.com

V seriáli Hawkeye sa ale Kingpin trocha zmenil. Bol väčší, silnejší a menej zraniteľný, vďaka čomu viac pripomínal svoju komiksovú verziu. Ďalším dôležitým rozdielnym prvkom bolo oblečenie a povaha. Červená havajská košeľa a menšia agresívnosť či hnev sa nedali len tak ľahko prehliadnuť. Veľa ľudí sa tak začalo pýtať, či tieto rozdiely vymazali jeho pôvod a históriu zo seriálu Daredevil.

D’Onofrio v tom má jasno

Predstaviteľ postavy preto dostal otázku v jednom rozhovore s tým, či hrá teraz inú verziu známeho záporáka, alebo ide o rovnakého záporáka, akým bol aj v seriáli Daredevil. Celú jeho odpoveď si viete prečítať nižšie:

„Myslím si, z môjho uhlu pohľadu, že veľa Avengers vecí, veľa MCU vecí, že sa snažia prepojiť toľko bodiek do pôvodného canonu, koľko môžu, a niektoré bodky proste nie je možné prepojiť. A to je to, čo my robíme s prepojením na Daredevila a naopak. Sú tu nejaké body, ktoré sú prepojené. V seriáli Hawkeye je Fisk značne fyzicky silnejší a je schopný zvládnuť viac fyzického poškodenia. Ale kľúčom k tomu byť zaujímavou postavou, v mojej mysli, bude ten fakt, že má emočný život, ktorý ho uzemňuje, vďaka ktorému všetko funguje, aspoň čo sa mňa týka.

Môžeme predať túto postavu v mnohých aspektoch. Príbehovo ho môžeme predať, ak ho ponecháme založeného na tom emočnom živote. A viem, že scenáristi, a producenti, a ja, a všetci zapojení do seriálu Hawkeye, my sme boli ohľadom toho všetci na jednej lodi. Musím povedať, že sú to veľmi spolupracujúci ľudia a – nehovoriac o úžasných ľuďoch, veľmi milých – ale producenti, ako som povedal, scenáristi a režiséri boli všetci nadšení spoluprácou, takže sme sa držali tohto smeru. A myslím si, že takto sa bude pokračovať, aby sa postava spravila zaujímavou, ak je tu pre mňa nejaká ďalšia práca.“

Čo nám jeho vyjadrenie prezradilo?

Herec mal pomerne rozsiahlu odpoveď, avšak aj nie úplne jednoznačnú. Nepovedal presne, či sú teda Kingpinovia z oboch seriálov rovnakí. No naznačil, že v čo najväčšom množstve sa ich snažia mať prepojených. Narážal hlavne na Kingpinov emočný a ťažký život v období detstva v seriáli Daredevil, ktorý pridal postave určite istú hĺbku. Postava teda ale nie je úplne na sto percent tá istá.

Ako som písal už vyššie a ako povedal on sám, je jasné, že v seriáli Hawkeye je Kingpin silnejší a väčší. Už len to je niečo, čo sa nedá zlúčiť s jeho verziou z Netflix seriálu. Avšak jeho históriu môžu preniesť aj do MCU a aspoň trocha ju načrtnúť v budúcnosti. To by postave a tým, ktorí ju doteraz nepoznali, určite veľmi pomohlo ju pochopiť. Otázne je, či sa ale niekedy vráti.

predstaviteľ Kingpina ukončil natáčanie
Zdroj: nerdist.com

Najprv Daredevil, potom Hawkeye. Kde ho uvidíme najbližšie?

Wilsona Fiska na konci seriálu Hawkeye zastrelila Maya Lopez, z ktorej sa pomaly, ale isto stáva hrdinka Echo. Výstrel nám ale neukázali na obrazovke, čo môže byť náznak toho, že Kingpin prežil. Mohlo sa stať, že podobne ako v komiksoch, kde ho Maya strelila do tváre, na chvíľu oslepne, no prežije. Vrátiť by sa mohol napríklad hneď v jej pripravovanom sólovom seriáli.

Seriál Echo sa pomaly pripravuje, no ešte sa nezačal nakrúcať. Nevie sa ani, o čom ešte bude. Pravdepodobne uvidíme Mayu, ktorá sa bude snažiť vysporiadať s minulosťou a nájsť pre seba miesto vo svete aj mimo kriminálneho podsvetia. A keďže jej strýčkom a taktiež objednávateľom vraždy jej otca je práve Kingpin, mal by sa objaviť v jej vlastnom seriáli. Stále sa však môže ukázať v nejakom MCU projekte o Daredevilovi.

Echo
Zdroje: denofgeek.com, screenrant.com

O takomto projekte sa totiž vraví už dlho. Rovnako ako o návrate Charlieho Coxa do role Matta Murdocka/Daredevila, keďže Cox si postavu zahral v Netflix seriáli po boku D’Onofriovho Kingpina. To, že sa vráti, nakoniec potvrdil už Kevin Feige, takže je veľká šanca, že dostane aj svoj vlastný MCU film/seriál. Či sa v ňom ale ukáže Kingpin je zatiaľ otázne. Pevne však verím, že Fisk nie je mŕtvy a že čoskoro uvidíme pokračovanie jeho príbehu.

Čo hovoríte na toto vysvetlenie? Boli by ste radšej, ak by bol Kingpin v seriáli Hawkeye iný ako v seriáli Daredevil? Alebo ste radi, že jeho emočná cesta a ťažké detstvo platia aj v MCU? Dajte nám vedieť vaše názory do komentárov.

Zdroj: screenrant.com, thedirect.com

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -