Tajná služba Kingsman sa stavia do súboja oproti diabolskému klaunovi z hororu TO! | boxOFFICE#38

Nenechajte si ujsť

Andrej Cvik
Andrej Cvik
Volám sa Andrej, mám 21 rokov a moje 4 najobľúbenejšie veci na svete sú káva a moje dve mačky. A tá štvrtá je tajná.

Pre filmárov vcelku neúnavný týždeň je opäť za nami. Po nie veľmi úspešných novinkách sa do kín ale dostáva očakávaný počin, ktorý by na poli tržieb konečne mohol prekonať horor podľa príbehu Stephena Kinga. Pozrieme sa aj nato, ako sa darilo novinkám okrem nového Kingsmana. Dokázal teda Eggsy Klauna Pennywisea vystrašiť, alebo sa doterajší šampión TO nenechal poraziť? Nech sa páči, opäť spolu nahliadnime do sveta filmových tržieb!

Kingsman: Zlatý kruh boxoffice

Na prvom mieste sa nachádza nový Kingsman: Zlatý kruh s prvým víkendom o výške 39 miliónov. Pokračovaniu sa dokonca podarilo prekonať debut prvej časti, a to presne o 2,8 milióna dolárov. Kritické ohlasy ale žiaľ nerozprávajú o tak dobrom filme, akým bola prvá snímka. Oddaní fanúšikovia a nadšenci tohoto žánru si však Zlatý kruh ujsť nenechali. Filmu taktiež veľmi pomohol fakt, že v kinách sa vo svete momentálne nemusí báť silnej konkurencie. Štúdio FOX by teda s výsledkom malo byť spokojné a už teraz je jasné, že režisér Matthew Vaughn dostane povolenie natočiť aj tretiu časť.

Na druhé miesto padol šampión posledných týždňov, horor TO. Filmová adaptácia známeho príbehu Stephena Kinga si za tretí víkend zarobila 30 miliónov, čím svoj celosvetový zárobok navýšila na ohromných 478 miliónov dolárov. Klaun Pennywise si po novom môže pripísať titul najzárobkovejšieho R-rated hororu. Vďaka prevažne pozitívnym ohlasom divákov dokonca môžeme očakávať, že v najbližších týždňoch zhodí z trónu Šiesty zmysel a stane sa najlepšie zarábajúcim hororom v histórii.

Novinka na treťom mieste je Lego Ninjago Film s 21,2 miliónmi počas prvých troch dní. Toto číslo je hlboko pod očakávaniami, čo zo snímky robí LEGO film s najhorším debutom. Aj keď je Ninjago jediným rodinným filmom, ktorý sa momentálne premieta, svoju šancu snímka využiť nedokázala. Veľkú časť z tohoto zlyhania môžeme pripísať vcelku negatívnym ohlasom. V skratke počin trpel z jednoduchého dôvodu: toho, čo robí z Lego filmov skvelé snímky, sme sa tentokrát nedočkali. Ak ste tak ešte neučinili, nezabudnite si prečítať našu recenziu.

Lego humor funguje, no už nie je zabalený v špeciálnej forme predošlých filmov
Zdroj: collider.com

Štvrté miesto patrí filmu Americký zabijak s 6,2 miliónmi. Thriller si doteraz stihol celosvetovo zarobiť už 32,2 miliónov dolárov.

Top päť nám zakončuje Home Again s 3,3 miliónmi počas tretieho víkendu. Svoj domáci zárobok tým komédia navýšila na 22,3 miliónov dolárov.

Päť ďalších

Filmom číslo šesť je mother!. Neúspešná dráma Darrena Aronofského si počas druhého víkendu zarobila 3,2 miliónov, čím svoj celosvetový zárobok navýšila na 25,9 miliónov dolárov. To je však ešte veľmi ďaleko od produkčného rozpočtu, ktorý činil 30 miliónov.

Siedmym filmom je Friend Request, nový horor, ktorý bol natočený len za 9,9 miliónov dolárov. Vďaka obmedzenému marketingu si však proti konkurencii neviedol veľmi dobre a za prvé tri dni si zarobil len 2,4 milióna. S tak malým záujmom je vcelku nepravdepodobné, že sa situácia zlepší.

Na ôsmom mieste sa ocitol Zabijakov osobný strážca s 1,8 miliónmi. Akčná komédia s hviezdnym hereckým obsadením tak svoj celosvetový zárobok navýšila na 145 miliónov dolárov.

Zdroj: panhandlepbs.org

Deviate miesto patrí novinke s obmedzenou distribúciou, Stronger, s 1,7 miliónmi počas prvých troch dní. Vo filme o teroristickom útoku na Bostonskom Maratóne si zahral obľúbený Jake Gyllenhaal. Vďaka kladným recenziám sa zo snímky stala akási vážnejšia alternatíva pre starších divákov. Film sa samozrejme v budúcich týždňoch dočká širšej distribúcie, čo znamená začiatok komerčného úspechu.

Posledným na zozname na desiatom mieste je Wind River s 1,2 miliónmi. Dráma svoj domáci zárobok počas ôsmeho víkendu navýšila na 31,6 miliónov dolárov.

  1. $39,000,000   Kingsman: The Golden Circle
  2. $30,000,000   It
  3. $21,245,000   The LEGO Ninjago Movie
  4. $6,250,000     American Assassin
  5. $3,311,821     Home Again
  6. $3,260,000     mother!
  7. $2,400,000     Friend Request
  8. $1,850,000     The Hitman’s Bodyguard
  9. $1,747,910     Stronger
  10. $1,265,285     Wind River

Mohlo by sa ti páčiť

Pridaj komentár

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -