KINO PREMIÉRY #2 (2018) – Neuveriteľný herecký výkon Garyho Oldmana už aj v kinách!

Nenechajte si ujsť

Adam Martiš
Adam Martiš
Mám 22 rokov, vyštudoval som mediálnu komunikáciu a som milovníkom filmov, seriálov, hier a popkultúrneho obsahu. Zaujímam sa aj o technológie, hudbu, módu či šport – celkový rozhľad je u mňa na prvom mieste.

Máme tu štvrtok a ako je tomu zvykom, v kinách nás už čakajú nové filmy! Druhý kinotýždeň v roku nám prináša napríklad jeden z najlepších filmov roku 2017. Tým je samozrejme dráma Najtemnejšie hodina, v ktorej svoj legendárny herecký výkon ukáže sám Gary Oldman. Jeho premena na Winstona Churchilla je totižto naozaj neuveriteľná. Druhým filmom tohto týždňa bude nová česká rozprávka, ktorá nesie názov Čertoviny! Režisérom tohto filmu nie je nikto iný, ako známy český filmár Zdeněk Troška. Posledným filmom tohto kinotýždňa bude francúzska dráma s názvom Dvojitý milenec. Vybrali sme pre Vás tri najlepšie filmy tohto týždňa a Vy čítate rewindWEEK#2 KINO PREMIÉRY #2.

Najtemnejšia hodina
Najtemnejšia hodina, Zdroj: cinemart.sk
Čertoviny
Čertoviny, Zdroj: cinemart.sk
Dvojitý milenec
Dvojitý milenec, Zdroj: nostalgia.sk

 

 

 

 

 

 

 

KINO PREMIÉRY #2

Najtemnejšia hodina

Kúp si lístky v tvojom kine:

CINEMAX  CINEMA CITY  STER CENTURY

Gary Oldman ako jedna z najväčších osobností 20. storočia. Winston Churchill na začiatku druhej svetovej vojny musí urobiť rozhodujúce rozhodnutie. Hrozba nemeckej invázie je bezprostredná a on ako predseda vlády Veľkej Británie musí v tejto temnej hodine v krátkej dobe zjednotiť národ a zmeniť priebeh svetových dejín.

Čertoviny

Kúp si lístky v tvojom kine:

CINEMAX  CINEMA CITY  STER CENTURY

Hlavnými hrdinami rozprávky Čertoviny sú dvaja nešikovní čerti Popelák a Uhelák, ktorí sú vládcom pekiel poslaní za trest do sveta, aby do mesiaca priviedli každý jednu hriešnu dušu. Úlohu sa im však od začiatku nedarí splniť, a namiesto toho, aby ľudí zvádzali k hriechom, im neúmyselne pomáhajú. V prestrojení za paholkov sa dostanú na statok a zdá sa, že konečne budú mať úspech. Vypočítavý sedliak totiž chce svoju dcéru Haničku vydať za nafúkaného statkára Kopyta. Hanička však miluje šuhaja Jána, a aby všetko dobre dopadlo, je potrebné vziať si na pomoc pekelné sily.

„Pokračujem v štýle českého pekla a aj čerta, známych z rozprávok Jána Drdy, Josefa Lady a ďalších našich spisovateľov,“ hovorí klasik českej filmovej rozprávky Zdeněk Troška. „Český čert je skôr nešikovný truľo, než zákerný škodca, rád by sa bratríčkoval s človekom, a ak mu niečo vykoná, je to skôr úsmevná čertovina, než zlomyseľnosť. Takže sa opäť budeme zabávať nad snahou čertov, ktorí sa snažia dostať hriešne duše do pekla.“

Jakub Prachař je Popelák a je jedným z ústrednej dvojice čertov. „Nemá to v živote jednoduché, a preto si myslím, že sa ho báť nemusíme. Je zmätený, pretože so svojim kolegom a chalanmi v pekle boli zvyknutí na určitý komfort a zrazu sa dostanú do prostredia, ktoré im nie je úplne vlastné, a tam začínajú problémy. „A čo Uhelák? „Báť sa ho nemusíte, je to zlostník a trdlo,“ hovorí jeho herecký predstaviteľ Dominick Benedikt.

Dvojitý milenec

Kúp si lístky v tvojom kine:

CINEMAX  CINEMA CITY  STER CENTURY

Chloé, mladá krehká žena so sklonmi k depresiám, začne dochádzať na psychoterapiu a bezhlavo sa zamiluje do svojho psychológa Paula. Potom, ako spolu milenci začnú bývať, začne Chloé zisťovať, že v Paulovej minulosti niečo nehrá, až objaví existenciu jeho jednovaječného dvojčaťa. Prečo Paul pred všetkými skrýva, že má brata? Aké dávne tajomstvo je spojuje a rozdeľuje? A ide skutočne o dvojča, alebo iba o premyslené klamstvo, ktorým sa Paul snaží zakryť druhý život svojho temnejšieho ja? Erotikou presýtený thriller z dielne skúseného francúzskeho režiséra Françoisa Ozona je premyslenou filmárskou poctou legendárnym snímkam ako Rosemary má dieťatko, Príliš dokonalá podoba alebo Základný inštinkt.

Tak čo, na ktorý film sa vydáte do kina tento týždeň?

Mohlo by sa ti páčiť

Pridaj komentár

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -