Kino zážitok už aj doma? Táto softvérová vychytávka posúva domáce pozeranie filmov na nový level

Nenechajte si ujsť

Andrej Cvik
Andrej Cvik
Mám 23 rokov a moje 4 najobľúbenejšie veci na svete sú káva a moje dve mačky. A tá štvrtá je tajná.

Najčítanejšie za 7 dní

Spoločnosť Sony rozširuje dostupnosť technológie 360 Spatial Sound Experience pomocou aktualizácie firmwaru prémiového soundbaru HT-A7000 pre pozeranie filmov a iných médií

Spoločnosť Sony oznámila aktualizáciu firmwaru pre prémiový soundbar HT-A7000, ktorá prináša vysoko oceňovanú funkciu 360 Spatial Sound Mapping. Prvýkrát túto funkciu predstavila spoločnosť Sony v systéme domáceho kina HT-A9 v roku 2021, pre ešte lepší zážitok z hudby či pre pozeranie filmov. Zákazníci získajú prístup k tejto inovatívnej funkcii po pripojení soundbaru k novým bezdrôtovým zadným reproduktorom Sony SA-RS5, ktoré budú uvedené na trh v lete 2022, alebo k aktuálne dostupným bezdrôtovým zadným reproduktorom SA-RS3S.

Vďaka revolučnej technológií 360 Spatial Sound Mapping od spoločnosti Sony, môžu zákazníci vnímať zvuk zo všetkých smerov a vzdialeností. Pomocou technológie Sound Field Optimization využíva soundbar vstavané mikrofóny na dômyselné meranie relatívnej výšky, polohy soundbaru a zadných reproduktorov. Technológia 360 Spatial Sound Mapping potom vytvára viac virtuálnych reproduktorov syntézou zvukových vĺn na základe informácií o ich polohe. Vďaka tejto technológii vyplní široké priestorové zvukové pole od Sony každú časť obytného priestoru, takže si všetci môžu vychutnať rovnako kvalitný zvuk, nech už sa nachádzajú kdekoľvek v miestnosti.

Užívatelia môžu svoj zážitok umocniť aj prepojením s kompatibilným televízorom BRAVIA™ XR. Pomocou funkcie Acoustic Center Sync sa soundbar aj televízor BRAVIA XR premenia na stredový reproduktor systému domáceho kina a to v rámci nastavenia 360 Spatial Sound Mapping. To umožňuje, aby zvuk presne zodpovedal dianiu na obrazovke a zabezpečil tak čistejšie dialógy a podmanivejší zážitok.

HT-A7000 sony soundbar
Zdroj: Sony

Pridajte voliteľné bezdrôtové zadné reproduktory SA-RS5. Od leta 2022 si doprajte bohatší a pohlcujúci zážitok z priestorového zvuku 360 Spatial Sound.

Nové bezdrôtové zadné reproduktory Sony SA-RS5 poskytujú optimálnu kvalitu zvuku a širokú smerovosť pre 360 Spatial Sound v kombinácii s kompatibilným soundbarom. Sú vybavené reproduktormi smerujúcimi nahor pre bohatší a pohlcujúci priestorový zvuk 360 Spatial Sound a tiež zabudovanú batériu, ktorá vydrží až 10 hodín prehrávania.

Kľúčové vlastnosti bezdrôtových zadných reproduktorov SA-RS5:

  • Produkujú pohlcujúci a čistý zvuk: Reproduktory smerujúce nahor odrážajú zvuk od stropu a zabezpečujú tak pôsobivejší zvuk z priestoru nad hlavou. Oba široko smerové woofery a mäkké kopulovité výškové reproduktory vytvárajú bohatú, rozsiahlu zvukovú scénu, ktorá ponúka výnimočnú čistotu. Duálne pasívne žiariče zas zvýrazňujú nízke tóny a dodávajú basom silu, pre dokonalé pozeranie filmov či iných médií.
  • Dlhá výdrž batérie: Vďaka až 10-hodinovej výdrži plne nabitej batérie, ponúkajú reproduktory flexibilnú inštaláciu, ktorá sa hodí do akejkoľvek obývačky. Je možné ich nabíjať tak, aby neboli na očiach, ľahko ich zapnúť a automaticky nadviazať bezdrôtové spojenie s kompatibilným soundbarom. Všetko je rýchle a jednoduché, bez potreby nevzhľadných káblov. Ak sa aj ponáhľate, už len 10 minútové nabíjanie vám zabezpečí fungovanie až na 90 minút. Zadné reproduktory SA-RS5 je možné používať na batériu, rovnako tak aj pripojené do elektrickej siete.
  • Kalibrácia zvuku jediným dotykom: SA-RS5 je vybavený tlačidlami OPTIMIZE a dvoma mikrofónmi v každom reproduktore. Stlačením tlačidla OPTIMIZE na jednotke, aktivujete funkciu Sound Field Optimization a reproduktory v kombinácii s kompatibilným soundbarom, ktoré pomocou dvoch mikrofónov inteligentne zmerajú vzdialenosť medzi reproduktormi a stropom.
  • Dizajn, ktorý ľahko splynie: Tieto reproduktory boli navrhnuté tak, aby vzhľadovo ladili s kompatibilnými soundbarmi Sony.

Valcovitý tvar predstavuje jeden celistvý blok a ich rovná zadná strana dokonale prilieha k stene.

Cena a dostupnosť:

Odporúčaná maloobchodná cena modelu SA-RS5 je 789 EUR. V predaji bude od leta 2022 u vybraných predajcov. Úplný zoznam špecifikácií a informácií nájdete na adrese: https://www.sony.sk/electronics/volitelne-reproduktory/sa-rs5

Zdroj: TS Sony

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -