Strašidelný Pennywise z hororov TO sa vráti. Potvrdila sa aj najdôležitejšia informácia

Nenechajte si ujsť

Erik Košťany
Erik Košťany
Moje meno je Erik (alebo Erino), mám 28, momentálne bývam v Bratislave. Kino navštevujem niekoľkokrát do mesiaca a čo nestihnem tam, doháňam na obrazovkách doma. Vlastním niekoľko konzol, rád si prečítam dobrú knihu či komiks, ale nevyhýbam sa ani pohybu po vonku (či už na nohách alebo bicykli)

Klaun Pennywise je späť, vráti sa aj jeho predstaviteľ?

Terorizovanie občanov a hlavne detí v mestečku Derry v Maine si zoberie na starosť známa tvár. Bill Skarsgård sa vráti ako klaun Pennywise, informoval portál Deadline. Bude to v seriálovom spin-offe k dvojici filmov To, pri ktorom účasť ešte minulý rok zaryto popieral. Teraz sa však aj pri nabitom programe  objaví v ikonickej úlohe.

Seriál sa chystá už od roku 2022 a jeho ešte stále pracovný názov znie Welcome to Derry. Opäť bude vychádzať z knižnej predlohy od Stephena Kinga, ktorú vydal ešte v roku 1986. Hovorí o démonickej entite To, ktorá sa pravidelne vracia a berie na seba podoby toho, čoho sa deti najviac boja, aby si ich bral za svoje obete.

horor to pennywise
Zdroj: TMDB

Režisér nadviaže na úspech filmov

V roku 2017 sme videli filmové spracovanie, ktoré dostalo v 2019 aj pokračovanie. Zaznamenalo obrovský úspech (spolu zarobili 1,17 miliárd dolárov po celom svete), preto sa rozhodol režisér Andy Muschietti svoju spoluprácu s Max rozšíriť aj do seriálovej podoby.

Stal sa hlavným showrunnerom a bude režírovať štyri epizódy z celkových deviatich. K spolupráci si opäť prizval aj svoju sestru Barbaru, s ktorou podľa ich slov čítali Kingovu knihu ako mladí, až kým sa úplne nerozpadla. Tiež sa pridal koproducent dvojice filmov Jason Fuchs.

horor To
Zdroj: TMDB

Pozrieme sa do 60. rokov?

Dej je zatiaľ dobre strážený, Muschietti sa však v minulosti vyjadril, že by chcel divákom ukázať predošlé vyčíňanie Pennywisea. Nakoľko sa vracia každých 27 rokov, dalo by sa predpokladať, že sa pozrieme do 60. rokov. Jasné je, že k doteraz oznámenému obsadeniu, ktoré tvoria Taylour Paige, Jovan Adepo, Chris Chalk či James Remar sa pridáva aj Skarsgård.

Skarsgård má skúsenosti s kingovkami, okrem To si zahral aj v seriáli Castle Rock. Nedávno sme ho mohli vidieť v zbesilom akčnom filme Boy Kills World, tento rok sa objaví ešte v reboote Vrany. Budeme ho vidieť aj v novom spracovaní Nosferatu, akčnom trileri Locked či historickom epose Emperor.

Čo hovoríte na to, že sa Bill Skarsgård vracia ako Pennywise? Radi si ho opäť pozriete v tejto podobe aj v seriálovej verzii? Myslíte si, že nás Welcome to Derry zavedie do 60. rokov? Dajte nám vedieť v komentároch. 

Zdroj: deadline.com

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -