Film Blade Runner 2049 s Ryanom Goslingom odhaľuje svoj prvý klip. Atmosféra snímky sa bude dať krájať!

Nenechajte si ujsť

Adam Martiš
Adam Martiš
Mám 23 rokov, vyštudoval som mediálnu komunikáciu a som milovníkom filmov, seriálov, hier a popkultúrneho obsahu. Zaujímam sa aj o technológie, hudbu, módu či šport – celkový rozhľad je u mňa na prvom mieste.

Je tomu 35 rokov. 35 rokov od vydania prvého Blade Runner filmu, ktorý bol vo svojej dobe prelomovým, no dnes je už kultovým. Hlavnú rolu vtedajšieho trháku si zahral Harrison Ford (Star Wars, Indiana Jones), ktorý stvárnil blade runnera Ricka Deckarda. Máme tu rok 2017 a my sa už nevieme dočkať sľubovaného pokračovania, Blade Runner 2049. Na scénu prichádza nový dôstojník LAPD, K, ktorého stvárni Ryan Gosling (La La Land, Drive). Ten sa rozhodne ísť po stopách dávno pochovaného tajomstva, spolu s hľadaním už 30 rokov nezvestného Rickarda, bývalého blade runnera. Aj po tých rokoch a zmenení ako režiséra, tak aj hudobného skladateľa, to vyzerá stále rovnako atmosféricky.

Prvý klip z filmu Blade Runner 2049

To nám napovedá aj vôbec prvý klip z filmu s názvom „Bigger Than You„. Na pozícií Ridleyho Scotta sa ukáže jeden z najlepších režisérov súčastnosti, Denis Villeneuve (Arrival, Sicario). Nezameniteľnú hudbu od Vangelisa sa pokúsi predčiť Jóhann Jóhannsson s pomocou Hansa Zimmera a Benjamina Wallfischa. Vo filme nebudú okrem Ryana Goslinga a návratu Harrisona Forda chýbať ani mená ako Jared Leto, Ana de Armas, Robin Wright alebo Mackenzie Davis. Už z prvého klipu dokážeme vycítiť, že Blade Runner nestratil svoju typickú atmosféru a je kandidátom na jeden z najlepších filmov roka.

V klipe sa K ocitá na post-apokalyptickom šrotovisku, ktoré viac podobá na Mad Maxa, ako na samotného Blade Runnera. Po chvíli sa však dostane do budovy plnej divokých detí a zisťuje, že tieto deti vyrábajú elektronické komponenty na výrobu koloniálnych lodí. Čo však odhaľuje táto scéna, zatiaľ nevieme. Dozvieme sa to však už 5. októbra 2017, kedy sa dočkáme slovenskej premiéry filmu Blade Runner 2049. Veríte, že to Villeneuvemu opäť vyjde, rovnako ako s filmom Arrival minulý rok? Bude mať snímka rovnaký úspech ako originálny Blade Runner?

Mohlo by sa ti páčiť

Pridaj komentár

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -