Filmy

Pokračovanie od štúdia Disney, Kniha Džunglí 2 sa začne podrobnejšie zaoberať originálnou knihou. Čo všetko nás čaká?

Niet sa čomu čudovať, že štúdio Disney urobilo so svojim titulom rázny krok a odhalilo plány pre pokračovanie filmu Kniha Džunglí. Film sa stal hitom hneď po vypustení do kín a stal sa jedným z najlepšie zárobkových filmov roku 2016. Do dnešného dňa si do svojej pokladnice pripísal 966,5 milióna dolárov (rozpočet 180 miliónov) po celom svete. Novinka o pokračovaní vyšla ešte len nedávno, kedy sa scenárista Justin Marks vyjadril k nadchádzajúcemu seriálu Counterpart, od spoločnosti Starz TV series.

“V druhom filme je myšlienka ísť ďalej ako sa dostal Kipling a taktiež sa pozrieť do niektorých klasických štýlov štúdia Disney. Ak sa spätne pozrieme na prácu Billa Peetea, ktorý pracoval z materiálov od Walta Disneyho, konečne sme hlbšie prenikli do zabudnutých archívov štúdia Disney. Vtedy nám napadli myšlienky typu, “Počkaj, toto je skvelé a potrebujeme to vo filme”. Takže sa toho musíme chytiť.”

The Jungle Book; Zdroj: hotshotmovie.com

Zdroj: hotshotmovie.com

Rozšírenie sveta podľa Rudyarda Kiplinga

Prvý film nám neukázal všetky aspekty, ktoré zanechal Kipling a aj preto by nám tvorcovia tento vesmír veľmi radi rozšírili. Materiálov existuje neúrekom a celý výrobný tím si ich môže prispôsobiť podľa potreby. Scenárista taktiež prezradil, že nedávno dokončil návrh pre pokračovanie, aj keď zatiaľ neexistuje žiadny náznak toho, že dôjde k výrobe. Svoje slová doplnil nasledovne.

“Máme toho od Kiplinga oveľa viac, ako sme si mysleli. Musíme si to prispôsobiť a hlavne to, čo dokončil pred nejakým časom. Dokonca, aj pri prvom filme sme hľadali v jeho príbehoch inšpiráciu. Chceme celú tu mytológiu spojiť a vytvoriť naozaj fascinujúcu džungľu.”

Jungle book

zdroj theguardian.com

“Nechcem sa dostať až do samotných spoilerov, no pôvodný príbeh sa končí s Mowglim, ktorý sa vrátil do dediny. Nechceli sme to dať na koniec filmu, lebo sme cítili nový príbeh o identite, ktorú chlapec má. Chlapec bol vychovaný v druhom svete, ale stále tu existuje ten prvý. Bolo pre nás veľmi dôležité vyrozprávať príbeh o rodine. Uvidíme, kam sa dostaneme a kam pošleme hlavnú postavu.”

Disney si ešte v roku 2016 určilo niekoľko dátumov, pričom by jeden z nich mal patriť práve filmu Kniha Džunglí 2. Z nich sa zdá byť najpravdepodobnejší 20. december 2019, avšak stále ostáva nejasné kedy sa začne natáčanie. Na takúto informáciu si budeme ešte musieť počkať, ale verím, že sa už čoskoro dočkáme.  

Branislav Petrus
About author

Keby mi povieš aby som dobil svet a na výber mi dáš nôž a slovo, vyberiem si slovo. Pretože ak sa ho naučíš správne používať, pochopíš, že práve slovo je tá najsilnejšia zbraň.
  Related posts
  FilmyOdporúčame

  Štúdio Warner Bros. odhalilo dátumy vydania filmov Matrix 4 a The Flash

  Filmy

  Film Šťastný nový rok ovládol kiná, je aktuálnou jednotkou návštevnosti

  FilmyVýber šéfredaktora

  Chystá Disney novú Planétu opíc? Režisér šokoval fanúšikov týmto prehlásením

  FilmyOdporúčameTrailery

  Krásna Gal Gadot sa vracia v prvom traileri na film Wonder Woman 1984

  Pridaj komentár