Ktorá scéna z knihy „To“ bola tak neprípustná, že sa nedostala do filmovej adaptácie?

Nenechajte si ujsť

Adam Martiš
Adam Martiš
Mám 23 rokov, vyštudoval som mediálnu komunikáciu a som milovníkom filmov, seriálov, hier a popkultúrneho obsahu. Zaujímam sa aj o technológie, hudbu, módu či šport – celkový rozhľad je u mňa na prvom mieste.

Včera si nový horor „To„, na námet knihy od Stephena Kinga odbil oficiálnu premiéru a skoro v celom svete sa teší výborným ohlasom a vysokým hodnoteniam. Náš názor na tento film si môžete prečítať v najnovšej recenzií. Taktiež chceme dopredu upozorniť, že tento článok bude obsahovať ako SPOILERY ku filmu, tak aj ku knihe samotnej. Pokiaľ ste teda „To“ ešte nevideli, urobte tak pred tým, než si prečítate tento článok. Ako všetci dobre vieme, filmy podľa kníh nebývajú 100% rovnaké, ako ich predloha. Vo filme sme sa napríklad nepozreli do vesmírnej dimenzie za korytnačkou Maturinom a taktiež sme nevideli Pennywisea v podobe obrovského pavúka. Týchto vecí sa však dočkáme v druhej kapitole, ako prezradil sám režisér. Ktorej scény z knihy sa však už nikdy nedočkáme?

Bill a Beverly
Bill a Beverly, Zdroj: collider.com

Odsudzovaná scéna v knihe To

Stephen King je známy svojim výstredným štýlom písania, ktorý nemusí sadnúť každému čitateľovi. A práve v knihe „To“ sa objavila jedna z najkontroverznejších scén zo všetkých jeho kníh. Vo filme sa však táto scéna objaviť nemohla a bola nahradená. Vo filmovej adaptácií Losers´ Club porazil Pennywisea, spokojne si odišli z kanálov a na konci zložili krvavú prísahu, že pokiaľ sa vráti „To“, vrátia sa aj oni. V knihe to však bolo diametrálne odlišne. Po porazení klauna sa deti totižto nevedeli dostať preč z kanálov a ich skupinové puto pomaly chablo. A presne tu prišla scéna, ktorá sa do filmu nedostala.

Jediné dievča v skupine siedmych jedenásťročných detí, Beverly, navrhla, že najlepším spôsobom ako vyriešiť tento problém, bude skupinový sex. Ten mal ich puto opäť spojiť a taktiež slúžil ako metafora, že sa z detí stávajú dospelí (druhá časť knihy je zameraná na ich dospelosť). A tak sa aj stalo. Tieto detské orgie v kanáloch sú dodnes odsudzované a Stephen King spolu s nimi. Hold, v roku 1986 (dátum vydania knihy), mali na to asi odlišný názor. Nechýbal dokonca ani podrobnejší popis toho, kto a kedy sa pri Beverly menili. Zdá sa teda, že jej otec mal vetou „Robíš s tými chlapcami v lese dospelácke veci?“ pravdu. Samozrejme, táto scéna bola vo filme našťastie nahradená spomínanou krvavou prísahou.

Tak, Beverly už zjavne v jedenástich rokoch vedela, že sex dokáže vyriešiť mnoho problémov. Vedeli ste tento fakt, alebo vás zaskočil? Aký máte na neho názor?

Mohlo by sa ti páčiť

Pridaj komentár

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -