Konečne sa dočkáme pokračovania príbehu Ready Player One. Čo o knihe Ready Player Two vieme?

Nenechajte si ujsť

Daniela Hochvartová
Daniela Hochvartová
Volám sa Daniela, mám 24 rokov a vo svojom voľnom čase rada pozerám filmy, seriály a čítam knihy. Mojím najobľúbenejším žánrom je fantasy.

Pokračovanie knihy Ready Player One

Kniha Ready Player One, debutová novela spisovateľa Ernesta Clinea, sa na poličky kníhkupectiev po prvýkrát dostala v lete roku 2011. Od vtedy zožala veľký úspech a doslova sa z nej stal novodobý fenomén s množstvom nadšených fanúšikov.

Tento distopický príbeh sa odohráva v budúcnosti, v roku 2045. Svet trpí nadmernou populáciou a znečistením. Väčšina ľudí vedie život, ktorému chcú utiecť. Našťastie tu však taká možnosť existuje. Ľudia sa pomocou virtuálnej reality pripájajú do OASIS, virtuálneho sveta, v ktorom je možné všetko.

Čo vieme o pokračovaní?

Nie je vôbec žiadnym prekvapením, že sa dočkáme pokračovania tohto úspešného príbehu. Prvá kniha bola predsa bestsellerom a na strieborné plátna ju adaptoval samotný Steven Spielberg. Film nezaostával ani čo sa týka popularity.

ready player one recenzia
Zdroj. mixedsign.com

Názov knihy nie je vôbec zložitý, je naopak veľmi jednoduchý. Ready Player Two, je to, ako sa Ernest Cline rozhodol pomenovať toto pokračovanie. Dátum vydania v originálnej, teda anglickej forme, by mal byť 24. novembra 2020, čo je skôr ako by sme boli čakali. Tento oznam sme dostali iba včera od spoločnosti Ballantine Books.

Čo sa týka medzinárodnej publikácie, tak tieto dátumy ešte nie sú známe, ale veríme, že to v slovenskom jazyku vyjde čo najskôr. V najbližších mesiacoch budú tieto informácie zverejnené. Kniha bude rozoslaná do 58 krajín a preložená do 37 jazykov. Malo by to byť presne tak ako to bolo pri prvej časti.

Ready Player Two
Zdroj: polygon.com

Predobjednávanie knihy v anglickom jazyku je už možné, takže ak si chcete byť istí, že budete medzi prvými, môžete si ju objednať. Veríme, že sa táto kniha taktiež dostane na plátna kín a bude to rovnako úžasný zážitok ako jej prvá časť.

Patrí kniha Ready Player One medzi vaše obľúbené tituly? Tešíte sa na pokračovanie tohto príbehu rovnako ako my? Napíšte nám váš názor do komentárov!

Zdroj: collider.com, deadline.com

Mohlo by sa ti páčiť

Pridaj komentár

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -