Komiksy a knihy

Kniha Star Wars: Vzostup Skywalkera nám raz a navždy potvrdila, či je Palpatine vo filme iba klonom

Kniha Vzostup Skywalkera

Videli ste všetky Star Wars filmy a neviete, čo teraz? Či už ste boli spokojní s koncom tejto ságy alebo nie, Star Wars svet sa stále rozrastá. Medzi najväčšiu novinku sa radil seriál The Mandalorian, ktorý spôsobil ošiaľ najmä rozkošným Baby Yodom. Tentokrát k nám prichádza iné médium, a to kniha Vzostup Skywalkera. Jej autorkou je Rae Carson. Obálku knihy môžete vidieť na obrázku.

kniha Vzostup Skywalkera

Zdroj: amazon.com

Aj napriek tomu, že to vyzerá ako prerozprávanie posledného filmu, čo sa Star Wars kníh týka, často nejde len o prekopírovanie dialógov a opisov z filmu, ale doplnenie nových zaujímavých informácií a detailov. Kniha Vzostup Skywalkera je toho presným príkladom. Na trhu sa objaví až 17. marca, no Lucasfilm Publishing sa rozhodli vydať aj skoršie výtlačky. Hneď na to internet zaplavilo množstvo fotografií z knihy, ktoré potvrdzujú teóriu, že Palpatine bol v poslednom filme iba klonom.

Film sa žiaľ nerozhodol zachádzať do detailov a nedostali sme vysvetlenie toho, ako je možné, že Palpatine nezomrel vo filme Návrat Jediho. Ale napriek tomu sa nám to autorka tejto knihy rozhodla vysvetliť. Voľný preklad jednej pasáže, kde bola táto teória potvrdená, je:

“Imperátor Palpatine žil biedne a Kylo vo svojich kostiach cítil, že telo tohto klona ničilo Imperátorovú vlastnú dušu. “

Tento citát ukazuje, že Palpatine nebol iba obyčajný klon, ktorý mohol žiť ďalej v pokoji. Tento klon ničil svojho hostiteľa a možno kvôli tomu sa snažil získať životy Rey a Kyla.

Čo si o tejto teórii myslíte vy? Je toto dostačujúce vysvetlenie ako mohol Palpatine prežiť? Dajte nám vedieť do komentárov!

Zdroje: collider.com, screenrant.com, forbes.com

Daniela Hochvartová
About author

Volám sa Daniela, mám 24 rokov a vo svojom voľnom čase rada pozerám filmy, seriály a čítam knihy. Mojím najobľúbenejším žánrom je fantasy.
  Related posts
  Komiksy a knihy

  Vybrali sme pre vás výborné fantasy knižné série pre mladých. Ako lepšie stráviť čas?

  Komiksy a knihy

  TIP na knihu: House of Salt and Sorrows │ Prerozprávanie rozprávky do strašidelného fantasy

  Komiksy a knihy

  Môžeme čítať Harryho Pottera zadarmo? Čo na to hovorí Rowlingová?

  Komiksy a knihy

  Spisovateľ George R. R. Martin pracuje v karanténe na pokračovaní Game of Thrones

  Pridaj komentár