Mal sa zosnulý basketbalista Kobe Bryant ukázať v budúcoročnom filme Space Jam 2?

Nenechajte si ujsť

Adam Martiš
Adam Martiš
Mám 24 rokov, vyštudoval som mediálnu komunikáciu a som milovníkom filmov, seriálov, hier a popkultúrneho obsahu. Zaujímam sa aj o technológie, hudbu, módu či šport – celkový rozhľad je u mňa na prvom mieste.

Určite ste zachytili, že svet obletela nešťastná správa o tragickej smrti legendárneho basketbalistu z tímu Los Angeles Lakers. Kobe Bryant zahynul vo veku 41 rokov spolu so svojou 13-ročnou dcérou Giannou ‚Gigi‘ Bryant pri páde helikoptéry v Kalifornii. Spolu s nimi zahynuli ďalší siedmi ľudia, ktorí boli na ceste na basketbalový tréning.

Svetoznámy basketbalista po sebe zanechal manželku a ďalšie tri dcéry. Fanúšikovia športu ostali po jeho smrti zdrvení a dokonca sa spisuje petícia, aby sa na oficiálnom logu NBA objavila silueta Bryanta. Kobe bude taktiež už čoskoro navždy uvedený do basketbalovej Siene slávy, keďže svoju profesionálnu kariéru ukončil ešte v roku 2016.

Jeho vôbec posledným príspevkom na sociálnych sieťach bola gratulácia hviezde Los Angeles Lakers LeBronovi Jamesovi, ktorý ho prekonal a stal sa tak tretím najúspešnejším strelcom v histórii NBA. James počas svojej kariéry nastrieľal neuveriteľných 33,655 bodov, čím tesne pod sebou nechal Bryanta s 33,643 bodmi.

kobe bryant
Zdroj: Alberto E. Rodriguez/Getty Images

Kobe Bryant vo filme Space Jam 2?

A práve meno LeBron James budú už čoskoro poznať aj filmoví fanúšikovia, pretože preberie štafetu po Michaelovi Jordanovi v pokračovaní filmu Space Jam. O film Space Jam 2 sa postará režisér Malcolm D. Lee, zatiaľ čo produkciu bude mať na starosti režisér filmu Black Panther, Ryan Coogler. LeBron James sa okrem stvárnenia hlavnej postavy ukáže aj ako výkonný producent.

Kobe Bryant a LeBron James sa proti sebe nikdy nepostavili vo finálovom zápase NBA. Fanúšikovia tak dúfali, že podobný zápas uvidia aspoň vo filme Space Jam 2. Bohužiaľ, zosnulá hviezda už pred pár rokmi vyjadrila nezáujem o úlohu v tomto filme. Problémom však nebola jeho predchádzajúca rivalita s Jamesom.

Bryant prezradil, že pri filmových projektoch má oveľa väčší záujem o pozíciu za kamerou, ako pred ňou. „Byť pred kamerou pre mňa bolo niečím, čo ma nikdy nevzrušovalo. Nikdy,“ povedal basketbalista s úsmevom a dodal, „Zrežírujem to.“ Tomuto výroku sa absolútne nečudujeme, vzhľadom na to, že Kobe Bryant bol okrem iného aj držiteľom prestížnej ceny Oscar.

Možno ste to ani netušili, no Bryant vyhral v roku 2018 Cenu Akadémie za najlepší krátky animovaný film. Išlo o film Dear Basketball, ktorého scenáristom a rozprávačom zároveň bol práve on. Režisérom bol Glen Keane, ktorý v minulosti pracoval na kreslených Disney animákoch Tarzan a Pocahontas. Hudbu zložil legendárny John Williams.

Film Space Jam 2 uvidíme v kinách 16. júla 2021. Rodine Kobeho Bryanta kondolujeme úprimnú sústrasť. Odpočívaj v pokoji, Black Mamba.

Zdroj: hypebeast.com, basketballforever.com

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -