Kocúr v čižmách sa vráti v novom filme! Bude to pokračovanie alebo reštart?

Nenechajte si ujsť

Filip Scherhaufer
Filip Scherhaufer
They've done studies you know... 60% of the time, it works every time.

Kocúr v čižmách sa vráti v novom filme!

Ak tu má nejaké animované štúdio aspoň z polovice rovnako ikonické postavy ako Pixar, je ním rozhodne Dreamworks Animation. Tí nám od roku 1998 prinášajú animované hity ako Shrek, Madagascar, Kung Fu Panda a Ako si vycvičiť draka, ktorého tretí diel práve beží v kinách. Momentálne majú v pripravovaných projektoch film Abominable (Snežný chlapec), ktorý v našich kinách uvidíme už 24. októbra.

Následne štúdio pracuje na troch pokračovaniach: Trollovia 2, Krúdovci 2 a Baby šéf 2. Tieto filmy vyjdú v rokoch 2020 až 2021. V príprave majú ešte aj film Spooky Jack, o ktorom zatiaľ nič nevieme, len to, že príde v roku 2021. Štúdio však práve začalo pracovať na ďalšom rozšírení ich série a tentoraz pôjde o pokračovanie spin-offu Shreka, Kocúra v čižmách. Áno, počujete dobre, pôjde o pokračovanie série.

Ak si teda pamätáte na zvesti o tom, že sa tu plánuje reštart filmov Shrek a Kocúr v čižmách, vyzerá to tak, že sa nakoniec nič také nestane. To by boli samozrejme skvelé novinky, keďže dizajn týchto hrdinov a ich príbehy rozhodne patria medzi ikonické spomedzi animovaných počinov. Zároveň sme veľmi radi, že v aspoň jednom z týchto filmov naďalej plánujú pokračovať.

Kocúr v čižmách si vyslúžil pomerne veľký obdiv u kritikov ale aj u divákov. Na Rottentomatoes mu svieti krásnych 85% a z celosvetovej pokladnice dokázal v roku 2011 vydolovať až 550 miliónov dolárov, čím sa radí medzi najúspešnejšie filmy od štúdia. Na pokračovaní zatiaľ pracuje Bob Persichetti, ktorý spolu-režíroval vlaňajší animovaný hit Spider-Man: Into the Spider-Verse. Persichetti bol zatiaľ potvrdený len ako režisér filmu. Dátum vydania je zatiaľ neznámy, no tipujeme, že by to mohlo byť už v roku 2022.

Čo hovoríte na to, že sa Kocúr v čižmách objaví v pokračovaní a nie v reštarte? Páčil sa vám prvý film? Napíšte nám do komentárov.

Zdroj: screenrant.com

Mohlo by sa ti páčiť

Pridaj komentár

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -