USA sa rozpadá. O pár dní prichádza najväčšia filmová udalosť roka

Nenechajte si ujsť

Ondrej Kačkoš
Ondrej Kačkoš
Volám sa Ondrej, mám 23 rokov a na vysokej škole študujem marketingovú komunikáciu. Filmy, seriály a knihy ma sprevádzajú mojim životom odmalička. Keď netrávim čas v škole, s kamarátmi alebo s rodinou, určite ma nájdete pri pozeraní filmov.

Obľúbené nezávislé štúdio A24 prinesie už o pár dní do našich kín nový film. Kolaps (v origináli Civil War) je zatiaľ najdrahším projektom štúdia, jeho budget bol 50 miliónov amerických dolárov. Kolaps americkej spoločnosti nám ale naplno ukazuje finálny trailer na film, ktorý nám sľubuje najväčšiu filmovú udalosť roka.

Film zrežíroval Alex Garland, ktorý pre štúdio už predtým vytvoril filmy ako Ex MachinaAnnihilation či Men. Známy je aj pre svoj film 28 dní potom. V Amerike film Kolaps vyšiel 12. apríla, a to zrejme aj preto, že v tento dátum pred 163 rokmi začala skutočná americká občianska vojna. U nás sa filmu dočkáme už najbližší štvrtok, 18. apríla.

Kolaps dostal finálny trailer

Film vzdáva hold vojnovej žurnalistike a ukazuje hrôzy občianskej vojny. Uvidíme to na príbehu odohrávajúcom sa v dystopickej verzii Spojených štátov amerických, ktoré boli roztrhnuté pod vplyvom autoritatívnej vlády trojnásobného prezidenta v podaní Nicka Offermana. Hlavnou postavou príbehu bude ale novinárka, ktorú si zahrá Kirsten Dunst.

Novinárku čaká vo filme „road trip“ s kolegami po rozpoltenej Amerike s cieľom urobiť rozhovor s prezidentom. Musia to stihnúť ešte pred tým, ako sa do hlavného mesta dostanú nepriateľské armády. Vo filme si ďalej zahrajú Wagner Moura, Cailee Spaeny, Stephen McKinley, Jesse Plemons a Sonoya Mizuno.

Film zbiera skvelé hodnotenia, od divákov na Rotten Tomatoes má zatiaľ 77%, kritici mu dali ešte viac – 83%. Aj napriek tomu, že film poukazuje na problém polarizácie, divákov jedna vec v ňom rozdelila do dvoch táborov. Jednej strane sa totiž páčilo, že film je apolitický a nevyberá si strany. Druhá strana s tým mala ale problém a prekážalo jej to.

Pôjdete si pozrieť do kín najnovší film štúdia A24? Bude podľa vás ich doposiaľ najdrahší film stáť za to?

Zdroj: lastmovieoutpost.com

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -