Dokázal Woody Allen zaujať svojou staromódnou romancou? | Koleso Zázrakov RECENZIA

Nenechajte si ujsť

Filip Scherhaufer
Filip Scherhaufer
They've done studies you know... 60% of the time, it works every time.

Woody Allen je späť! Ach jaj…

Slávne meno režiséra, slávni herci a nádherný vizuál. Na to nás láka trailer k tomuto filmu. O čom to však je, to zistíte až pri sledovaní. Tento marketingový ťah sa však pri Woody Allenovi iba tvári ako niečo, čo urobili naschvál aby zachovali nejaké tajomno príbehu. V skutočnosti totižto štúdio potrebuje, aby aspoň niekto tento film videl, keďže verte mi, tento príbeh vidieť nechcete.

O čo teda ide? Máme tu postarší manželský pár, dcéru z prvého mužovho manželstva, ktorá je označená mafiou, malý syn tu zase robí neplechu a do toho sa zamieša plavčík, ktorý si začne menšiu aférku. A čo z toho dostaneme? Film, ktorý tu bol milionkrát, povedaný nezaujímavými replikami a drží ho naozaj len vizuál, vrátane niektorých hercov.

Staromódna dráma, ktorá už dnes nedokáže osloviť ani zaujímavým vizuálom
Staromódna dráma, ktorá už dnes nedokáže osloviť ani zaujímavým vizuálom; Zdroj: slashfilm.com

Woody Allen dnes robí film každý rok, a myslím, že už aj jemu je jedno, čo robí. Tentokrát sa vydal trošku staromódnejšou cestou, ktorá ale už nikoho neohúri. Film nedokáže nič urobiť originálne, a keď sa dve postavy bavia, začnete premýšlať nad niečím iným. Postupne sa film začne ťahať, keďže sa po ceste pridajú ďalšie nezmyselné zápletky.

Pekne natočené a solídne zahrané

No a na konci filmu už len premýšľate, čo si zajete ako prvé. Wonder Wheel vás odradí už od prvých minút. Najhoršie ale je, že vďaka réžii, nádhernej kamere a krásnym kulisám sa celý čas tvári ako niečo viac. Vy už ste ale pravdu zistili v prvých minútach, a viete, že nie je.

Justin Timberlake sa do tejto role nehodil
Justin Timberlake sa do tejto role nehodil; Zdroj: parade.com

Toto je teda ocukríkovaný štýl, aký u Allena už poznáme, natiahnutý na nudnom príbehu. Ak vás obrázky alebo trailer nebodaj presviedčajú o tom, že ide o druhý Budapest hotel, nejde. Ani zďaleka. Ako som už povedal, je to krásne natočené, je to v nádhernom prostredí a má to celkom solídne herecké výkony. No tento film môže na Oscary len z ďiaľky pozerať.

Celý film samozrejme ťahá parádna Kate Winslet, ktorá jednoducho dokáže ísť pod kožu asi fakt v každom filme. Síce niekedy rozprávala hlúposti, vďaka jej prevedeniu sa to ešte dalo tolerovať, dokonca aj užiť. Keď sa však replík chytil mladý Justin Timberlake, začali ste sa spytovať seba samého, koho to bol nápad obsadiť ho do tejto role.

Kate Winslet si môže pripísať ďalší skvelý herecký výkon
Kate Winslet si môže pripísať ďalší skvelý herecký výkon; Zdroj: vulture.com

Timberlake je v tejto roli naozaj zle obsadený. Snaží sa, niečo mu vyjde, no hrozne sa tam nehodí. Po čase si trochu zvyknete, no to môže byť len môj pohľad. Iného môže v druhej polovici už začať štvať. Jim Belushi hrá čo vie, takéto role totiž hrá už dlho, no a Juno Temple bola nevýrazná. Allen do tejto role mohol zvážiť aspoň trošku výraznejšiu herečku, alebo aspoň povedať Temple aby aspoň trochu vyčnievala.

Už to poznáme

Všetko sa teda zabalí hlúpou treťou tretinou, ktorá vám už ale nevadí, keďže vás to v polke prestalo baviť. Nebudeme si tu nič vravieť, bolo to jednoducho o ničom. Allen robí film každý rok, a nikto ho o to neprosí. Toto bol teda jeho nápad, poďme skúsiť túto staromódnu romancu, a nevyšiel. Mal v tom nejakú víziu, v niečom pomohla, no ostatne je to len roztiahnutý starý známy príbeh, ktorý sa dá ukázať v 10 minútach.

Koleso Zázrakov ničím neohúri, no katastrofa to nie je
Koleso Zázrakov ničím neohúri, no katastrofa to nie je; Zdroj: ew.com

Ak je tu teda nejaký fanatik Allena, ktorý jednoducho musí vidieť každý jeho film, tak sa možno poteší. Predsa len, ten jeho rukopis tam je, a ak vám to stačí, tak si to užijete. Pre všetkých čo nebodaj rozmýšľajú nad tým, že pôjde o oscarovku, môžete prestať. Nie je to katastrofa ani pohroma, len je to film, ktorý tu proste je. Ja som len rád, že toto je film z roku 2017 ktorý ku nám prišiel s omeškaním, keďže by som bol veľmi sklamaný, keby sa nám filmový rok 2018 odpálil takto.

Súhlasíte s mojou recenziou? Máte radi Woodyho Allena? Zájdete na Koleso Zázrakov? Napíšte nám do komentárov.

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -
Ďalší film Woodyho Allena, ďalší pokus o zaujatie ničím. Príbeh všetci poznáme, je urobený štýlom aký od Woodyho čakáme, no a to je asi tak všetko. Je to nezaujímavé, tiahne sa to a ku koncu je to aj hlúpe. Kate Winslet si môže pripísať ďalší skvelý herecký výkon, ostatní aspoň nezavadzali. Ak niečo od tohto filmu čakáte, nedostanete to, ak ste Allenov fanúšik, asi vás trošku poteší. Dá sa na to ale pekne pozerať.Dokázal Woody Allen zaujať svojou staromódnou romancou? | Koleso Zázrakov RECENZIA