Koľko bocianov si kovboji vystrieľali za víkend? | boxOFFICE

Nenechajte si ujsť

Branislav Petrus
Branislav Petrus
Keby mi povieš aby som dobil svet a na výber mi dáš nôž a slovo, vyberiem si slovo. Pretože ak sa ho naučíš správne používať, pochopíš, že práve slovo je tá najsilnejšia zbraň.

Víkend prešiel ako voda a v kine sme si konečne mohli kvalitne zastrieľať a nechýbala ani bláznivá animovaná komédia. Kto myslíte, že si do svoje pokladničky pripísal najkrajšiu čiastku? Bolo jasné, že to bude súboj medzi kovbojmi a bocianmi, ale víťaz môže byť len jeden. Víkendový „boxoffice“ je za nami a v rýchlosti si zhrnieme, kto si privyrobil pár tých dolárov.

Nestalo sa nič prekvapivé. Sedem statočných dokázalo uloviť všetkých bocianov a vystrieľali si prvenstvo. Na čele s hercami ako Denzel Washington a Chris Pratt sa nič iné ani očakávať nedalo. Krásnych 9,526 USD „per-screen“ z 3,674 kín. Okrem úspechu si zo sebou tento remake zobral aj 90 miliónový budget a vyzerá to tak, že sa im všetko čoskoro vráti.

Chris Pratt už oslavuje slušný zárobok
Chris Pratt už oslavuje slušný zárobok

Teraz sa posunieme trochu ďalej a na radu príde animovaná rozprávka zo štúdia Warner Bros. Svoj debut zažili v 3,922 kinách a v priemere na jedno kino si odniesli 5,560 USD. Rozpočet sa vyšplhal na 70 miliónov a taktiež by nemali mať problémy sa dostať do plusových čísel. Zatiaľ bociany okrem detí priniesli do pokladnice 40,100,000 dolárov celosvetovo a čísla by mali stúpať každým dňom.

storks-trailer-screen2
Prečo ten výraz? Aj druhé miesto je dobré…

Spomenúť by sa patrilo aj film Sully, ktorý už dva týždne valcuje „boxoffice“ rebríček. Bohužiaľ, všetko sa raz končí a tretí týždeň sa menila méta. Sully klesol na tretie miesto a cez víkend si privyrobil 13,8 milióna USD. Film vo svojom druhom týždni klesol len o 36,1% a stále si udržiava svoje miesto v TOP 10. Celosvetovo náš kapitán zarobil 92,300,000 dolárov na domácej pôde a ako si tak lietal svetom, zárobok stúpal. K dnešnému dňu to je 126,8 milióna celosvetovo z celkového rozpočtu 60 miliónov USD.

maxresdefault
Sully nás už tretí týždeň zachraňuje. Dokedy potrvá jeho sláva?

Do Top 10 sa zmestil aj film Blair Witch a pripísal si ďalších 3,9 milióna. Samozrejme nemôže chýbať ani dych vyrážajúci Muž v temnote a jeho nový poklad v trezore, ktorý sa za víkend zvýšil o 3,8 milióna dolárov. Ako si môžeme všimnúť, samovrahovia stále váhajú a ešte nás neopustili. Stačilo im to na ôsme miesto a 3,100,000 USD im už nikto nezoberie. V rebríčku si môžeme všimnúť aj filmy, ktoré sa v našich kinách objavia až postupom času. Ako sa hovorí, na dobre sa dlho čaká a čas všetko ukáže.

Čo nás čaká už tento týždeň?

Lionsgate vydá svoj thriller s názvom Deepwater Horizon. Po jeho boku sa objaví dlho ospevovaný film Domov pre neobyčajné deti slečny Peregrinovej a rivalita bude určite stáť zato. Určite sa máme načo tešiť a veríme, že budú pokladnice len stúpať. A teraz nastal čas si pozrieť celý rebríček za posledný víkend.

  1. Sedem statočných
  2. Bociany
  3. Sully
  4. Dieťa Bridget Jonesovej
  5. Snowden
  6. Bliar Witch
  7. Muž v temnote
  8. Jednotka samovrahov
  9. When the bough breaks
  10. Kubo a kúzelný meč

Niektoré filmy sme už mali možnosť vidieť a niektoré ešte nie. Zabodujú tie filmy, ktoré sme ešte nevideli aj u nás na Slovensku? Premiéry sa už pomaličky blížia a ja dúfam, že sa vidíme v kine.

 

 

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -