streda, 4 decembra, 2024
Reklama

Miliardy vo vašom telefóne: Akú masívnu sumu si tento rok zarobili mobilné hry?

Nenechajte si ujsť

Andrej Cvik
Andrej Cvik
Mám 24 rokov a moje 3 najobľúbenejšie veci na svete sú káva a moja mačka. A tá tretia je tajná.
Reklama

Ešte 10 rokov dozadu by len málokto uveril realite, v ktorej dnes žijeme. Takmer každý z nás má pri sebe 24 hodín denne smartfón, ktorý toho dokáže viac ako počítače spred pár rokov. Dosť možno ho možno považovať za jeden z najvplyvnejších „vynálezov“ modernej doby. Nielen že doslova zmenili každodenný život celej spoločnosti, ale otvárajú aj nové možnosti vývojárom, ktorí nemohli bojovať s konkurenciou na iných platformách. Dnes si na telefóne zahráme takmer čokoľvek. Dokázali by ste si ale tipnúť, koľko peňazí mobilné hry vynášajú?

Fortnite nebude na Google Play
Zdroj: fortnite.wikia.com

Koľko ročne zarábajú mobilné hry?

Podľa finančných výpočtov spoločností, ktorých živobytie je postavené na finančných výpočtoch (vďaka čomu im môžeme veriť), sa mobilný trh rozširuje neuveriteľným tempom. V tomto roku budú činiť tržby z predaja aplikácií ohromných 92 miliárd dolárov. Čo ste však určite netušili je však fakt, že vyše trištvrte z tejto sumy pochádza z hier! Herný priemysel zameraný na mobily teda ku koncu tohto roka vynesie neuveriteľných 70 miliárd dolárov. Pre ako-takú predstavu, v súčasnosti existujú asi 3 miliardy používateľov smartfónov. Výpočet priemeru teda hovorí, že je to akoby každý na svete na mobilné hry ročne minul 20€.

Reklama

V roku 2016 trh pre mobilné hry vygeneroval „len“ 42,5 miliardy dolárov, pričom v roku 2021 sa predpokladá navýšenie na ohromnú sumu cez 106 miliárd. To ukazuje ročný rast zárobkov o výške 20%, čo je z hľadiska ekonómie jednoducho šialené. Dôvodom sú samozrejme stále lacnejšie a dostupnejšie smartfóny, ktorých má byť do roku 2021 už takmer 4 miliardy.

Reklama
mobilné aplikácie
Zdroj: youtube.com

Ďalšie zaujímavé štatistiky o smartfónoch

Trhu so smartfónmi aj s mobilnými hrami vedie Čína. Odtiaľ pochádza až 783 miliónov používateľov, čo znamená vyše štvrtinu celosvetového počtu. Číňania sú častejšie hráčmi a za hry utrácajú väčšie peniaze. Takmer 14% používateľov smartfónov z tejto krajiny povedalo, že svoj mobil by vymenili len kvôli lepšiemu zážitku z hrania, zatiaľ čo v Európe je táto štatistika pätinová.

Z Indie sa v tomto roku stal druhý najväčší trh so smartfónmi, aj keď ho vlastní len 26% obyvateľov. Aktívnych používateľov však je už 350 miliónov, pričom toto číslo by sa už o štyri roky malo zdvojnásobiť. Keď už je reč o penetrácii trhu, zaujímavé porovnanie prichádza zo západu. V tejto oblasti vedie USA a Západná Európa, kde až 76% obyvateľov vlastní smartfón. Štatistika padá na 60% vo Východnej Európe a ešte viac klesá na Strednom Východe a v Afrike, kde smartfón vlastní len každý piaty človek.

Reklama
5 najlepších mobilných telefónov
Zdroj: amazon.co.uk, androidcentral.com, samsung.com

Trhu so smartfónmi aj ďalej dominujú spoločnosti Samsung a Apple, ktoré spoločne ovládajú viac ako polovicu trhu. Značka odhryznutého jablka však vedie v oblasti tabletov, z ktorých až dve tretiny predáva len Apple. Ich predaje však nerastú, a to hlavne kvôli stále väčším obrazovkám na našich smartfónoch. Nuž, keď sa niekde darí, niekde to musí ísť aj dolu vodou.

Reklama

Viete si predstaviť život bez svojho smartfónu? Čo na to všetko hovoríte? Je tu nejaká špecifická štatistika, ktorá vás zaujala? Vaše myšlienky nám zanechajte v komentároch!

Zdroj: newzoo.com, gamesindustry.biz

Reklama

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -
Reklama