KOĽKO? Do Avengers: Endgame štúdio investovalo neskutočné peniaze!

Nenechajte si ujsť

Andrej Cvik
Andrej Cvik
Mám 23 rokov a moje 4 najobľúbenejšie veci na svete sú káva a moje dve mačky. A tá štvrtá je tajná.

Mohlo by vás zaujímať: Ako chronologicky pozerať MCU?

Štúdio Marvel nás na tento film nechalo čakať naozaj dlho… Po minuloročnom Infinity War vybudovali naše očakávania na maximum, čím si dopredu zarobili rekordné tržby, ktoré sa dostavujú už od prvého dňa. Zarobiť teda nebolo problémom nikdy – to už MCU dokázalo dávno. Museli sa však rozhodnúť, koľko na pripravovaný film minú, aby nesklamali fanúšikov, ale zároveň čo najviac zarobili. Koľko stál Avengers: Endgame a kde sa umiestnil na priečke najdrahších produkcií histórie?

tržby avengers: endgame
Zdroj: stickpng.com, imgur.com

Koľko stál Avengers: Endgame?

Už len keď sa zamyslíme nad množstvom postáv, veľkou mierou, fantastickými efektami a poriadnou akciou, je samozrejmé, že podobné filmy prichádzajú s poriadnou cenovkou. Nikto nikdy netvrdil, že sa dajú natočiť lacno. Aj keď však ceny priemerných počinov neustále rastú, každý doterajší diel Avengers medzi nimi vyčnieval. Keď však prišla príležitosť ako Endgame, ktorá je pre štúdio garantovaným úspechom, nebáli sa zaň utratiť naozaj ohromné peniaze.

Podľa zverejnených čísel sa cena filmu Avengers: Endgame pohybuje v rozmedzí 350 – 400 miliónov dolárov. Pokiaľ nebudeme počítať s faktormi ako inflácia, robí to z neho jeden z najdrahších počinov vôbec, ak nie najdrahší. Súčasne rekord drží počin Piráti z Karibiku: V neznámych vodách, ktorý stál 379 miliónov. Minuloročný Infinity War sa pritom podarilo natočiť za 316 miliónov, zatiaľ čo Vek Ultrona stál až 365 miliónov dolárov.

kevin feige čo bude po avengers: endgame
Zdroj: syfy.com

Samozrejme, mierka tržieb pri takto drahých filmoch je úplne iná, ako sme zvyknutí. Zatiaľ čo pre iné marvelovky sú tržby niekoľko sto miliónov úspechom, pre Endgame by to boli smiešne čísla. Viacero ľudí už stihlo povedať, že to znie šialene, ale aby sa z nových Avengers stal úspech, mali by sa aspoň vyrovnať Infinity War. Ten prelomil hranicu 2 miliardy, pričom to bol len piaty film, ktorému sa to kedy podarilo.

Koľko si film doteraz zarobil?

Uvažovali ste niekedy nad tým, ako neskutočne drahé tieto filmy sú? Sú to podľa vás zle minuté peniaze, alebo štúdiá považujete za výrobcu a počin za produkt, ktorý nám, divákom, predávajú?

Zdroj: screenrant.com

Mohlo by sa ti páčiť

1 COMMENT

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -