Koľko zarábajú hráči počítačových hier? Ich príjmy sú omnoho väčšie, ako by ste čakali!

Nenechajte si ujsť

Už asi všetci vieme, že hranie hier dávne nie je len zábavka pre deti. V dnešnej dobe sa hraním dá aj slušne uživiť a to ako vo svete, tak aj u nás na Slovensku. Prinášame vám najzaujímavejšie štatistiky o hráčoch a o hrách, ktoré vás dozaista prekvapia!

herný turnaj y-games
Zdroj: y-games.sk

Koľko zarábajú hráči počítačových hier?

Samozrejme nesmieme zabúdať, že údaje sa môžu mýliť a nemusia byť úplne presné a peniaze počítame len tie, ktoré vyhrajú v turnajoch. Samozrejme hráči majú aj plat od organizácie, pod ktorou hrajú alebo z reklám a streamovania. No na predstavu o zarábaní hráčov počítačových hier táto štatistika určite postačí! V zozname hráčov, ktorí najviac zarábajú hraním, obsadzujú až prvých 40 miest hráči Doty 2, neskôr sa v zozname objavujú aj hráči hier ako League of Legends, Counter-Strike: Global Offensive alebo Starcraft II.

Kto zarába najviac?

Na prvom mieste sa nachádza KuroKy, 25 ročný hráč MOBA hry Dota 2, ktorý za svoju kariéru zarobil $3,740,477, čiže skoro 4 milióny amerických dolárov. Hneď pod ním uzatvára prvú päťku štvorica hráčov Doty 2 a to Miracle-, MinD_ContRoL a Matumbaman, ktorých zárobky taktiež presahujú 3 milióny dolárov.

zárobky profesionálnych hráčov
Hráč Doty 2 KuroKy; Zdroj: luqipedia.net

Ktorý tím dominuje najväčším zárobkom?

Ak sa bavíme o tímoch, tak tým najlepším v tejto štatistike je Team Liquid, ktorého hráčom je aj KuroKy, čiže najviac zarábajúci hráč. Team Liquid zarobil už ohromných $20,438,178. Pod ním sa nachádzajú tímy Evil Geniuses, Newbee, Fnatic a Virtus.pro.

Dá sa hraním uživiť aj na Slovensku?

Určite vás zaujíma, či sa dá hraním hier uživiť aj na slovensku a verte mi, dá sa. Zo Slovákov najviac zarobil hráč Counter-Strikeu Ladislav „GuardiaN“ Kovács, ktorý si „privyrobil“ už cez pol milióna eur. GuardiaN sa nachádza taktiež aj v prvej stovke svetového zoznamu, kde obsadzuje 94. miesto. Taktiež by som rád spomenul mladého Slovenského hráča Frozena, ktorý vo svojich 15 rokoch zarobil už vyše 16 tisíc eur. Na mladého študenta strednej školy to nie je zlé, však?

zárobky profesionálnych hráčov
Hráč CS:GO GuardiaN; Zdroj: prosettings.com

Čo hovoríte na zárobky profesionálnych hráčov? Myslíte si, že si takéto veľké peniaze zaslúžia? Napíšte nám váš názor do komentárov!

Mohlo by sa ti páčiť

Pridaj komentár

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -