Koľko zarábajú hviezdy zo seriálu Game of Thrones za jednu epizódu?

Nenechajte si ujsť

Adam Martiš
Adam Martiš
Mám 24 rokov, vyštudoval som mediálnu komunikáciu a som milovníkom filmov, seriálov, hier a popkultúrneho obsahu. Zaujímam sa aj o technológie, hudbu, módu či šport – celkový rozhľad je u mňa na prvom mieste.

Legendárny seriál Game of Thrones z dielne HBO sa na obrazovkách vysiela už dlhých 8 rokov. O menej ako mesiac však započne ôsma a zároveň finálna séria, ktorá nám po tých rokoch konečne prezradí meno toho, kto zasadne na železný trón. V našich kalendároch je tak zaznačený dátum 15. apríl, kedy to o 03:00 nad ránom celé vypukne.

Rozmýšľali ste ale niekedy nad tým, koľko si zarobia herci seriálu s tak vysokým rozpočtom? Ako vyzerá ich výplatná páska za celú sériu, alebo dokonca iba za jednu epizódu? Prezradíme vám, že ide o naozaj veľké sumy! Najnovšia správa nám dokonca prezradila presné čísla.

Koľko zarábajú hviezdy zo seriálu Game of Thrones?

Podľa portálu Deadline zarábal herec Kit Harrington (Jon Snow) za jednu epizódu počas 5. a 6. série 300 000 amerických dolárov. Jeho plat sa však pre 7. a 8. sériu zvýšil na neuveriteľných 500 000 amerických dolárov! Pred týmto seriálom išlo o pomerne neznámeho herca, takže je logické, že bol jeho plat za jednu epizódu pôvodne oveľa nižší.

Podobne je na tom aj herečka Emilia Clarke (Daenerys Targaryen), ktorá si za každú epizódu domov taktiež odnáša 500 000$. Po všetkých filmoch a reklamných kampaniach činí jej aktuálna hodnota majetku okolo 13 miliónov amerických dolárov. Ďalšími hercami, ktorí zarábajú túto sumu, sú Lena Headey (Cersei Lannister), Peter Dinklage (Tyrion Lannister) a Nikolaj Coster-Waldau (Jamie Lannister).

dĺžka častí game of thrones
Zdroj: geeksleague.com.br

Podstatne menej zarábajú za jednu epizódu mená ako Maisie Williams (Arya Stark) alebo Sophie Turner (Sansa Stark). Tie si aktuálne účtujú 150 000 amerických dolárov za epizódu. Poďme si to teda zhrnúť:

Kit Harington – $500,000 USD (Hodnota majetku: $12 miliónov USD)
Peter Dinklage – $500,000 USD (Hodnota majetku: $16 miliónov USD)
Nikolaj Coster-Waldau – $500,000 USD (Hodnota majetku: $16 miliónov USD)
Emilia Clarke – $500,000 USD (Hodnota majetku: $13 miliónov USD)
Lena Headey – $500,000 USD (Hodnota majetku: $9 miliónov USD)
Maisie Williams – $150,000 USD (Hodnota majetku: $6 miliónov USD)
Sophie Turner – $150,000 USD (Hodnota majetku: $6 miliónov USD)

Pokiaľ si chcete o ôsmej sérii seriálu Game of Thrones prečítať niečo viac, určite klikajte na tento odkaz!

Zdroj: hypebeast.com

Mohlo by sa ti páčiť

Pridaj komentár

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -