Filmy

Nielen na Slovensku žijú politici na hrane zákona – to vám ukáže komédia Jednou nohou v base!

Komédia Jednou nohou v base

 “Bláznivá komédia o právnikovi, ktorý je pre vlastný úspech schopný čohokoľvek.”

Korupcia, rodinkárstvo, prepojenia s mafiou a premúdrelí právnici, ktorí sa tvária, že všetko je v absolútnom poriadku… Nie, to nie je len dnešné Slovensko, ale aj nová talianska komédia Jednou nohou v base, ktorá do slovenských kín dorazí už tento týždeň – 28. marca. Pozrite si trailer filmu, v ktorom je ambiciózny právnik schopný pre vlastný úspech spraviť čokoľvek!

Mladý právnik Antonio sníva o tom, že sa stane spoločníkom vo vychytenej firme svojho profesora Salvatoreho. Ten je však známy egoista a tyran, a tak sa Antonio stáva jeho asistentom, osobným šoférom či kuchárom. Keď konečne dostane vytúženú ponuku stať sa spoločníkom, má to jeden háčik – musí si vziať Isabel, milenku jeho mentora, ktorá potrebuje získať občianstvo. Dobromyseľný Antonio prijíma… a ocitá sa v kolotoči problémov, ktorý sa len tak nezastaví.

Novinka Jednou nohou v base (orig. Il Tuttofare) je režijným debutom ostrieľaného komediálneho scenáristu Valeria Attanasia, ktorí napísal talianske kinohity ako Profesori zločinu či Soľ života. „Tento film je satirou o ťažkostiach prežitia, ktoré všetci poznáme, je to príbeh o zápase bohatých proti chudobným, ctižiadostivosti proti privilégiám, ktoré väčšinou aj tak zvíťazia,” hovorí taliansky filmár, ktorý do filmu obsadil viaceré talianske hviezdy.

jednou nohou v base

Zdroj: agvilvelino.it

V hlavnej úlohe profesora Salvatoreho sa predstaví známy Sergio Castellito, ktorého si môžete pamätať napríklad z filmu Narnia: Princ Kaspian. Ako mladík Antonio mu sekunduje talentovaný Guglielmo Poggi.

Bláznivá komédia Jednou nohou v base bude mať svoju slovenskú premiéru 28. marca. Na vaše plátna ju prinesie spoločnosť Itafilm.

Zdroj: TS

Andrej Cvik
About author

Volám sa Andrej, mám 19 rokov, som študentom vysokej školy a verím, že tvorením sa dá zmeniť svet k lepšiemu. // Moje TOP tri najobľúbenejšie veci na svete sú káva a moje dve mačky.
  Related posts
  FilmyOdporúčame

  Štúdio Warner Bros. odhalilo dátumy vydania filmov Matrix 4 a The Flash

  Filmy

  Film Šťastný nový rok ovládol kiná, je aktuálnou jednotkou návštevnosti

  FilmyVýber šéfredaktora

  Chystá Disney novú Planétu opíc? Režisér šokoval fanúšikov týmto prehlásením

  FilmyOdporúčameTrailery

  Krásna Gal Gadot sa vracia v prvom traileri na film Wonder Woman 1984

  Pridaj komentár