Nová komédia Posledná aristokratka: Pozrite si nové televízne spoty a vypočujte si titulnú pieseň

Nenechajte si ujsť

Andrej Cvik
Andrej Cvik
Volám sa Andrej, mám 21 rokov a moje 4 najobľúbenejšie veci na svete sú káva a moje dve mačky. A tá štvrtá je tajná.

Česko-slovenská komédia Posledná aristokratka už aj v našich kinách

Nová komédia Posledná aristokratka je česko-slovenským filmom. Medzi slovenskými tvorcami je napr. kostýmová výtvarníčka Katarína Hollá a jednu z postáv si v ňom zahrala aj Táňa Pauhofová, ktorá je veľkou fanúšičkou kníh o neuveriteľných príhodách „čerstvých českých šľachticov“. Pred rokmi, keď na ne upozornila producentky zo spoločnosti PubRes, vôbec netušili, že sa čoskoro stretnú pri realizácii filmovej podoby obľúbených príbehov.

Teraz sa už nová komédia Posledná aristokratka premieta aj v našich kinách. Svoj príchod do sál ohlásila viackrát, a to nie len obyčajným trailerom, ale aj dvoma krátkymi spotmi. Pozrite si ich tu:

Slovenskú účasť na filme dopĺňa kapela NO NAME, ktorá k nemu zložila a nahrala titulnú pieseň s názvom „I prokletí může být štestí“. Vypočujte si ju tu:

Príbeh filmu

Rodený Newyorčan Frank získa vďaka svojim šľachtickým predkom dávne rodové sídlo – zámok Kostka. Potomok emigrantov sa tak po viac než štyridsiatich rokoch chystá s dcérou Marií a temperamentnou ženou Vivien na veľký návrat do Čiech. Čerství aristokrati nevedia o miestnych pomeroch, dávnu vlasť a zámocký život poznajú len z dávneho rozprávania príbuzných. Všetky záležitosti spojené s navrátením majetku pre nich rieši právny zástupca Benda.

Po príjazde rodina zisťuje, že je zámok v stave pozvoľného rozkladu, bokom od akéhokoľvek spoločenského diania. Jedinými stálymi obyvateľmi Kostky sú spiatočnícky kastelán Josef, bodrá kuchárka pani Tichá a hypochondrický údržbár Krása. Zatiaľ čo osadenstvo Kostky pozvoľna precitá z mátožného spánku porevolučných deväťdesiatych rokov, rodina Kostkovcov stojí pred ťažkou voľbou: Či generáciami vybudované sídlo predať a vrátiť sa do Ameriky, alebo sa pokúsiť zámok Kostka zachrániť.

Nová česko-slovenská komédia Posledná aristokratka sa práve premieta v slovenských kinách. Na strieborné plátna ho prináša distribučná spoločnosť Forum Film.

Zdroj: forumfilm.sk, csfd.cz,

Mohlo by sa ti páčiť

Pridaj komentár

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -