Najlepšie hodnoteným filmom v histórii sa na Rotten Tomatoes stáva komediálna dráma Lady Bird!

Nenechajte si ujsť

Adam Martiš
Adam Martiš
Mám 24 rokov, vyštudoval som mediálnu komunikáciu a som milovníkom filmov, seriálov, hier a popkultúrneho obsahu. Zaujímam sa aj o technológie, hudbu, módu či šport – celkový rozhľad je u mňa na prvom mieste.

Pokiaľ ste oboznámení s ratingovým systémom stránky Rotten Tomatoes, je vám jasné, že získať 100% nie je žiadna hračka. Pokiaľ má film veľa hodnotení, je aj pre kritikmi obľúbené filmy veľmi ťažké si udržať čisto kladné „Fresh“ hodnotenia. Vždy sa totižto nájde jedno-dve „skazené“ hodnotenie. Niektoré malé indie filmy si 100% udržať dokážu, no o to ťažšie je to pre väčšie filmy. Práve preto sa aktuálne prepísali dejiny tejto stránky, film Lady Bird si totižto drží rating 100%, pričom každá zo 170 recenzií má hodnotenie „Fresh“. Táto komediálna dráma sa tak stáva vôbec najlepšie hodnoteným filmom v histórii na stránke Rotten Tomatoes. Toto sa naposledy podarilo filmu z roku 1999.

Comedy-dráma Lady Bird porazila Toy Story 2

Film Lady Bird tak zhodil z trónu legendárny animák Toy Story 2. Ten si síce tiež drží 100%, no obdržal iba 163 recenzií, narozdiel od 170. Veľká poklona patrí samozrejme Grete Gerwig, pretože táto snímka je jej režisérskym debutom. Dôležité však je, že film uspel ako u kritikov, tak aj u divákov. Divácke skóre totižto ukazuje číslo 87% a priemerné hodnotenie 4,3/5. Priemerné hodnotenie u kritikov ukazuje ešte pozitívnejšie čísla, a to 8,9/10. Je priam neuveriteľné, ako sa tejto snímke darí. Podobne je tomu aj pri zárobkoch, kde si film zarobil zo 791 kín nádherných 10 miliónov dolárov. Stále to však neznamená, že ide o najlepší film na svete.

Poznáte totižto hodnotenie na Rotten Tomatoes – neexistuje tam žiaden rozdiel medzi dobrým a výborným filmom, je to jednoducho Fresh. Stále však ide o veľkého kandidáta na Oscara, či už za najlepšiu snímku, najlepšiu réžiu, najlepšiu herečku (Saoirse Ronan), najlepšiu herečku vo vedľajšej úlohe (Laurie Metcalf) alebo najlepší originálny scenár. Film predsa spravilo štúdio A24, ktoré sa minulý rok postaralo aj o víťaznú snímku Moonlight. Po všetkých týchto hodnoteniach máme veľké očakávania a podľa všetkého sa aj máme na čo tešiť. Filmu držíme palce, nech sa mu darí aj naďalej.

Mohlo by sa ti páčiť

2 COMMENTS

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -