Vydesili divákov po celom svete! Toto sú komerčne najúspešnejšie horory za posledných 10 rokov

Nenechajte si ujsť

Ondrej Surmai
Ondrej Surmai
May the Dark Side be with you, Anakin!

Komerčne najúspešnejšie horory

Aj divák, ktorý nie je práve fanúšik desivých filmov, si aspoň raz za čas jeden pozrie. Niekto uprednostňuje duchársky žáner, niekto má radšej slasher horory ako je Halloween. Každému z nás vyhovuje niečo iné a každého z nás vydesí niečo iné. Preto sú tvorcovia z Hollywoodu v tomto smere naozaj originálni. Každý rok nám prinesú istú dávku hrôzy a zarábajú na tom neskutočné peniaze. Ktoré „strašidelné“ filmy však patria medzi absolútnu špičku? To sa dnes dozviete, pretože toto sú tie najúspešnejšie horory za posledných 10 rokov!

7. Resident Evil: Posledná kapitola (2016) – 312 miliónov celosvetovo

najúspešnejšie horory
Zdroj: netflix.com

Posledný diel série Resident Evil si v kinách zarobil skutočne impozantnú sumu, na to, že recenzie divákov boli protichodné. Zrejme za to môže vybudovaná fanúšikovská základňa tejto série. Resident Evil je horor sfilmovaný podľa úspešnej hry, v ktorom je hlavnou hrdinkou Milla Jovovich. Tú samozrejme neustále vidíme v koženom kostýme. CGI filmu je obstojné a takisto aj postapokalyptický Washington. Diváci sa však sťažovali na málo originality.

6. V zajatí démonov (2013) – 319 miliónov celosvetovo

najúspešnejšie horory
Zdroj: imdb.com

V roku 2004 režíroval James Wan kultový horor Saw, no jeho doteraz najlepším hororom je práve toto dielo. V tomto filme sa zoznamujeme s démonológmi Edom a Lorraine Warrenovcami. Tí sa snažia pomôcť sympatickej rodinke, ktorá sa domnieva, že v ich dome straší. James Wan na to šiel pomaly. Divákov najprv navnadil napríklad aj ikonickou scénkou s tlieskaním. Až neskôr spustil poriadne hororové divadlo, ktoré upútalo divákov po celom svete. Navyše Vera Farmiga je v úlohe Lorraine veľmi presvedčivá.

5. V zajatí démonov 2 (2016) – 321 miliónov celosvetovo

najúspešnejšie horory
Zdroj: gulfnews.com

Ani pokračovanie hororovej klasiky V zajatí démonov nebolo len o nárazových „jumpscaroch“. Ale o prepracovanom príbehu. Aj pri prvom pokračovaní si na režisérsku stoličku sadol James Wan. Manželov Warrenovcov tentokrát poslal riešiť prípad do Londýna. Opäť ide o rodinku z celkovo chudobných pomerov, ktorých trápi veľmi silný démon, vyzerajúci ako desivá mníška. Tentokrát však hrozí smrteľné nebezpečenstvo aj samotným démonológom. Wan si pre divákov opäť pripravil výbornú atmosféru, skvele prepracovaný príbeh a výborné finálové vyústenie. Vďaka týmto atribútom sa aj V zajatí démonov 2 katapultovalo medzi najúspešnejšie horory všetkých čias.

4. Tiché miesto (2018) – 341 miliónov celosvetovo

najúspešnejšie horory
Zdroj: parliamodicinema.movie.blog

Hviezda zo seriálu The Office John Krasinski (Jim Halpert) pri tomto filme ukázal nielen herecký, ale aj režisérsky talent. Horor Tiché miesto sa odohráva v postapokalyptickom svete, v ktorom platí len jedno pravidlo. Ak chceš žiť, musíš byť ticho. Stačí len malý šepot a vrhne sa na vás obludné mimozemské monštrum. Vďaka tomuto nápadu film divákov tak zaujal, že tržby Tichého miesta prekonali aj hororové kúsky Jamesa Wana. A to už je čo povedať.

3. Mníška (2018) – 365 miliónov celosvetovo

The Nun
Zdroj: amctheatres.com

Po úspechu bábiky Annabelle sa tvorcovia rozhodli rozšíriť The Conjuring Univerzum o tento film. Mníška je goticky desivá výprava do rumunského kláštora. V ňom sa totiž dejú skutočne nevýdané a desivé veci a hlavné postavy to pocítia hneď od začiatku. Ústrednú hlavnú postavu si zahrala Taissa Farmiga, ktorá je mladšou sestrou Very Farmigy z V zajatí démonov. Napriek tomu, koľko film v kinách zarobil, ide skôr o povrchovú hrôzu, než o dobre prepracovaný príbeh. Napriek tomu si ale aj tento horor našiel svojich divákov.

2. To Kapitola 2 (2019) – 473 miliónov celosvetovo

To Chapter 2
Zdroj: digitalspy.com

Táto filmová adaptácia románu Stephena Kinga nie je až taká kvalitná, ako jeho predchodca. Napriek tomu tvorcovia divákom ponúkli solídnu dávku desivosti a napätia. Impozantné na tomto filme je hlavne jeho obsadenie. Jamec Avoy, Jessica Chastain či Bill Hader predvádzajú veľmi dobré a uveriteľné výkony. Hlavnou hviezdou je však jednoznačne Bill Skarsgård v dnes už ikonickej úlohe klauna Pennywisea.

1.To (2017) – 701 miliónov celosvetovo

To
Zdroj: businessinsider.com

No a máme tu víťaza. Možno ste to aj tušili, pretože o ziskoch tohto hororu sa veľmi dlho hovorilo. Žiadny iný horor totiž nedokázal zarobiť až tak veľa. Prvý diel filmovej adaptácie slávneho Kingovho románu nám ukazuje detské postavy, z ktorých každý z partie má svoj desivý príbeh. Raz za 27 rokov sa objaví kanibalský klaun, ktorý doslova žerie malé deti a práve tie sa pred ním musia mať na pozore. To je výborný atmosférický horor, ktorý vydesí aj dospelé publikum a to aj napriek svojmu zameraniu. Hneď prvá scénka s Georgiem, ako bratom hlavnej postavy, vás určite vyviedla z miery. Celosvetovo horor To v ziskoch prekročil hranicu 700 miliónov dolárov, čím sa jednoznačne katapultoval na prvé miesto v rebríčku tých najúspešnejších hororov.

Toto sú tie najúspešnejšie horory všetkých čias. Páči sa vám poradie tohto zoznamu? Alebo by ste na prvom mieste radšej videli iný desivý film?

Mohlo by sa ti páčiť

Pridaj komentár

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -