Filmy

Dojímavý komiksový film Parralel od nezávislého tvorcu zo slovensko-českej výroby ponúka prvý trailer! O čom bude tento kreslený animák?

Kvalitných filmov pochádzajúcich z našich končín je naozaj nedostatok. V poslednom období sa však situácia výrazne mení a do kín a na televízne obrazovky sa dostávajú čoraz lepšie snímky pochádzajúce zo Slovenska či Česka. Filmy ako Únos, Masaryk, Piata Loď a mnoho ďalších dokazujú, že slovensko-českí filmári vskutku nie sú na zahodenie. S týmto faktom prichádza aj istá hrdosť. Ešte stále však v našej domácej kinematografii ostáva nevyplnená medzera. Okrem hraných drám a komédií nám chýbajú kvalitné animované filmy. Čoskoro sa to však možno zmení.

Komiksový film Parralel

Trailer na snímku si pozrite tu:

“Film o horolezcovi, ktorý svojej umierajúcej žene sľúbi, že dokončí jej knihu pre ich milovanú dcérku. Sám sa stáva súčasťou príbehu ako rytier, čo vedie k nehode v horách. Aby príbeh skončil šťastne, potrebujeme vašu pomoc. Podporte prosím dokončenie filmu!”

Parralel je manuálne počítačovo animovaný film v komiksovom štýle, ktorý je súčasne vo vývoji. Projekt začalo a aj dokončí štúdio Medusa Pictures. Ako každá produkcia, ktorá sa kedy diala sa aj v tomto prípade vyskytli problémy s finančnými prostriedkami. Tvorca Matyas Brych vás preto prosí, aby ste k zrodeniu filmu pomohli aj vy, prispením na jeho oficiálnu internetovú fundingovú kampaň. Aj za malú čiastku v hodnote pár euro dostanete zaujímavý darček, alebo sa dokonca môžete stať partnerom filmu a priamo sa podieľať na tvorbe!

Čo si o filme zatiaľ myslíte vy? Veríte, že sa stane jedným z prvých kvalitných celovečerných animovaných filmov, ktoré pochádzajú zo slovensko-českej výroby? Snímka by mala byť dokončená už na jeseň tohto roku. Následne si ju budete okrem služieb online streamovania môcť pozrieť aj v kine.

Andrej Cvik
About author

Volám sa Andrej, mám 19 rokov, som študentom vysokej školy a verím, že tvorením sa dá zmeniť svet k lepšiemu. // Moje TOP tri najobľúbenejšie veci na svete sú káva a moje dve mačky.
  Related posts
  Filmy

  Pripravuje sa film s názvom Chosen Ones, ktorý vznikne podľa knižnej predlohy od autorky Divergencie. Dočkáme sa pokračovania, alebo ide o úplne nový príbeh?

  Filmy

  Originálny scenár filmu Rýchlo a zbesilo sa prerábal kvôli herečke Michelle Rodriguez

  Filmy

  Film Jumanji 4 je potvrdený a určite nás nebude nudiť. Čo môžeme čakať?

  FilmyTrailery

  Režiséri Avengers: Endgame prichádzajú na Netflix s akčnou peckou s Chrisom Hemsworthom

  Pridaj komentár