Pripomeňte si kompletný príbeh God of War s novým videom mapujúcim zásadné udalosti

Nenechajte si ujsť

Róbert Herda
Róbert Herda
Ahoj, ako si si už mohol prečítať, volám sa Róbert. Videohrám, knihám a hlavne kinematografii ako médiám, ktoré sú určené na rozprávanie príbehov, sa venujem už nejakú tú dekádu (ak si dobre pamätám, tak vlastne od dôb, čo som začal registrovať okolie). Najmä preto sa snažím všetko, čo z týchto oblastí prichádza skúmať a nezriedka analyzovať. Momentálne pracujem aj na vlastnej tvorbe a popritom sprostredkúvam čitateľom rôzne novinky, dojmy a recenzie z týchto oblastí.

Ragnarök sa blíži

Našu recenziu očakávaného akčného RPG God of War Ragnarök sme vám už priniesli. Hoci ide o výborného žánrového zástupcu, jednou z drobnejších výčitiek bolo, že je diel primárne orientovaný na hráčov znalých predošlej látky. To by za normálnych okolností nebol problém. Nanešťastie, tvorcovia vám v rámci dvojky minulé udalosti podrobnejšie nepriblížili. A ako hráči ste sa museli uspokojiť s pomerne krátkou cut-scénou o dĺžke asi dvoch minút. Nové video s českým komentárom však krásne odhaľuje príbeh God of War z roku 2018.

Predchádzajúce dobrodružstvo Krata a Atrea je naozaj obrovským projektom. Ako z pohľadu hrateľnosti, ktorá kombinuje surovú akciu a dôkladnú exploráciu. A takisto aj optikou naratívneho oblúku. Hlavná zápletka je pritom jednoduchá – posledné rozlúčenie s matkou a rozsypanie jej popola z najvyššieho vrchu svetov.

Na pozadí tohto intímneho a v mnohom komorného deja sa však postupne rozpletá veľká hra bohov. Súčasne sa pripravuje pôda pre prichádzajúcu vojnu, ktorá by mala zapríčiniť kompletnú anihiláciu všetkého. Množstvo informácií a zásadných mien či udalostí sa následne využíva v dvojke, ktoré pre ňu slúžia ako stavebný kameň. Ragnarök priamo spolupracuje s nórskou jednotkou a dohromady tvoria jeden celok.

Príbeh God of War
Zdroj: tech4gamers.com

Príbeh God of War do jednej hodiny

Je preto veľmi dobré, že sa niekto pustil do vyrozprávania udalostí dávno minulých. A pre tuzemských hráčov je ešte lepšie, že majú k dispozícii profesionálny český komentár. Mne osobne síce nerobilo problém pamätať si predchádzajúce informácie, nakoľko som akčné RPG z roku 2018 dokončil iba nedávno. Verím ale, že sú medzi nami hráči, ktorí si jednoducho nestihli minulú časť zopakovať.

Prípadne ju ani nehrali, avšak do pokračovania by sa napriek tomuto faktu radi pustili. Ostatne, ide o asi najzaujímavejší titul terajšej jesene, keďže nadchádzajúce Crisis Core Final Fantasy VII: Reunion rozhodne nie je pre každého. Pokiaľ patríte ku ktorejkoľvek zo zmienených skupín, video nájdete na YouTube účtoch PlayStation Česko a PlayStation Slovensko. A taktiež je priložený tu v článku. Má takmer päťdesiat minút a prevedie vás úplne všetkým, čo je dôležité z pohľadu ambiciózneho sequelu.

Kratos prichádza už budúci týždeň

Na záver môžeme doplniť, že pokračovanie sa ku všetkým hráčom dostaví už 9. novembra 2022. Z fantastického akčného RPG, ktoré inovuje a vylepšuje všetky prvky predchodcu, sa budú môcť tešiť majitelia minulej generácie konzol PlayStation 4. A aj vlastníci tej súčasnej platformy, čiže PlayStation 5.

Ešte pre upresnenie, aktuálne má titul metascore o hodnote 94 %, kde sa väčšina kritikov zhoduje, že ide o jeden z počinov roka. Boj o najlepší titul za kalendárne obdobie 2022 teda bude rozhodne zaujímavý. Ostatne, urodili sa nám tu instantné klenoty ako Elden Ring, Horizon Forbidden West, God of War Ragnarök, krásny Tunic alebo brilantná indie záležitosť Sifu. Uvidíme teda, komu sa, po vzore House of the Dragon, podarí usadnúť na trón a získať tak korunu toho najlepšieho titulu.

Čo hovoríte na video, ktoré vám efektívnou cestou priblížilo príbeh minulého God of War? Osviežili ste si všetky zásadné udalosti? Alebo patríte k hráčom, ktorí majú výborný titul prejdený zo všetkých smerov a na Ragnarök boli pripravený už minulý rok? Pokojne sa podeľte o svoje domnienky, postrehy a názory prostredníctvom dostupných komentárov.

Mohlo by sa ti páčiť

Pridaj komentár

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -