Ktorý film si počas tohto roku zarobil najviac peňazí a stal sa kráľom filmových tržieb? | boxOFFICE#52

Nenechajte si ujsť

Andrej Cvik
Andrej Cvik
Volám sa Andrej, mám 21 rokov a moje 4 najobľúbenejšie veci na svete sú káva a moje dve mačky. A tá štvrtá je tajná.

Čas naozaj letí. Rok, ktorý sa začal čakaním na očakávané filmové novinky, je už u konca. No a bola to naozaj jazda. 2017 do kín uviedlo farebné komiksovky, úspešné aj neúspešné drámy a sci-fi príbehy i seriózne oscarové počiny. Všetko je to už ale za nami a dnes môžeme len spomínať. Keďže ubehol posledný týždeň predchádzajúceho roka, je čas na posledné zhrnutie filmových tržieb za rok 2017. Kto sa teda umiestnil na prvom mieste tabuľky v boxoffice číslo 52? No a ktorý film si za celý rok zarobil najviac a stal sa kráľom tržieb roku 2017? Nech sa páči, opäť spolu nahliadnime do sveta filmových tržieb!

Koncoročný boxoffice

Už po tretí krát je na prvom mieste počin Star Wars: Poslední Jediovia, ktorý si počas víkendu zarobil 52,4 miliónov, čím svoje domáce tržby navýšil na 517,1 miliónov dolárov. Zo začiatku (hlavne po takmer 70% úpadku v tržbách) všade kolovali správy, že Epizóda VIII bude relatívne komerčne neúspešná. Tieto pochybnosti však už teraz nie sú opodstatnené. Najnovší Star Wars sa rýchlo stal najzárobkovejším filmom roku 2017 v Spojených Štátoch a najnovším členom miliardového klubu. Toto je už po tretí krát za sebou, kedy túto hranicu prekročil člen najväčšej ságy pop-kultúry.

Zdroj: inhdw.com

Oživená franšíza si tak už zarobila naspäť sumu 4 miliárd dolárov, za ktoré Disney odkúpilo Lucasfilm. A to len z predajov lístkov – nehovoriac o iných produktoch. Poslední Jediovia len na poslednú chvíľu predbehli konkurenčnú Disneyovku Kráska a Zviera. Rok 2017 je teda už tretím v poradí, kedy patrí titul najzárobkovejšieho filmu ságe Star Wars. Čo si o samotnej snímke myslíme my, sa dozviete v našej recenzii.

Druhé miesto opäť patrí snímke Jumanji: Vítajte v džungli, ktorá so Star Wars bojovala naozaj hrdinsky a počas druhého víkendu si zarobila 50,5 miliónov. Toto číslo je v skutočnosti až o takmer 40% vyššie, ako činil debut. To má samozrejme na vine fakt, že film premiéroval v stredu a nie vo štvrtok, ako je tomu zvykom. Vyjadruje to však aj stály záujem. Jumanji možno považovať za jeden z hitov vianočnej sezóny, keďže celosvetovo si zarobil už 338,7 miliónov dolárov.

Zdroj: TS

Filmom číslo tri je Pitch Perfect 3 so 17,7 miliónmi. Pokračovaniu sa ani zďaleka nedarí tak dobre, ako druhej či prvej časti. Napríklad druhý diel série si počas prvých troch dni zarobil toľko, čo tretí počas dvoch týždňov. Hneď za ním sa na štvrtom mieste umiestnil Najväčší Showman, ktorý si počas víkendu zarobil 15,2 miliónov. Životopisný muzikál Hugha Jackmana si celosvetovo stihol zarobiť už 89,4 miliónov dolárov. Top päť nám zakončuje Ferdinand s 11,6 miliónmi. Rodinný animák je na tom relatívne dobre, keďže celosvetovo má na konte už 128,6 miliónov dolárov.

Päť ďalších

Šieste miesto patrí filmu Coco štúdia Pixar. Najnovší počin od tohto giganta si počas šiesteho víkendu zarobil 6,5 miliónov a celosvetovo má na konte už ohromných 541 miliónov dolárov.

Na siedmom mieste sa objavuje nová dráma All the Money in the World, ktorá si počas prvých troch dní zarobila 5,4 milióna. Film si získal veľkú publicitu a pozitívne ohlasy ako záujemcu o prestížne ocenenia. Určite ste už taktiež počuli o nedávnej situácii, kedy sa režisér Ridley Scott rozhodol na poslednú chvíľu pozmeniť film – herca Kevina Spaceyho vymeniť za Christophera Plummera kvôli škandálu ohľadom sexuálneho obťažovania. Toto niektorých nadšencov oslovilo, aj keď bude film len ťažko vyčnievať spomedzi všetkých ostatných. Bude zaujímavé sledovať, ako sa snímke ďalej zadarí, pretože do kín sa dostávajú už ďalší záujemcovia o Oscara.

zdroj: screenrant

Filmom číslo osem je Darkest Hour s 5,2 miliónmi. Životopisný film o Winstonovi Churchillovi si doteraz celosvetovo zarobil len 25,6 miliónov dolárov, no už onedlho sa dočká širšieho vydania. Hneď za ním na deviatom mieste nasleduje Downsizing s 4,6 miliónmi. Neohromný počin Matta Damona si doteraz na domácej pôde zarobil len 18,5 miliónov oproti 68 miliónovému rozpočtu. Posledným na zozname s desiatym miestom je počin Father Figures s 3,7 miliónmi počas druhého víkendu. Komédia ešte taktiež čaká na celosvetovú premiéru, no na domácej pôde si zatiaľ zarobila 14,1 miliónov dolárov.

  1. $52,661,000   Star Wars: The Last Jedi
  2. $50,355,000   Jumanji: Welcome to the Jungle
  3. $16,845,000   Pitch Perfect 3
  4. $15,550,000   The Greatest Showman
  5. $11,400,000   Ferdinand
  6. $7,460,000     Coco
  7. $5,600,000     All the Money in the World
  8. $5,475,000     Darkest Hour
  9. $4,720,000     Downsizing
  10. $3,815,000     Father Figures

Mohlo by sa ti páčiť

Pridaj komentár

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -