Konečne zásadný posun. Vývojári Max Payne oznámili kľúčovú informáciu

Nenechajte si ujsť

Nové informácie sú veľmi sľubné

Aktualizované 1. novembra 2023: Konečne sa veci pohli vpred. Remake hernej legendy Max Payne je pripravený vstúpiť do produkčnej fázy. Vo finančnej správe pre investorov to potvrdili vývojári z Remedy. O presnom dátume vydania zatiaľ nepadlo ani slovo, ak všetko pôjde hladko, remake prvých dvoch dielov Max Payne by sme mohli očakávať v horizonte dvoch až troch rokov.

Štúdio Remedy na tom finančne nie je najlepšie a zaznamenalo tržba iba 21,6 milióna eur, čo je oproti minulému roku pokles až o 21 %, informuje Market Screener. Vývojári sú však povzbudení aktuálnym úspechom remakom Alan Wake 2, ktorý zaznamenáva skvelé ohlasy a mnohí ho pasujú za horúceho kandidáta na hru roka.

Očakávania od remaku Max Payne 1 a 2 sú preto právom vysoké a vývojári sú odhodlaní úspech Alan Wake 2 napodobniť. Hovoria, že na remaku hernej legendy pracuje talentovaný tím s jasnou víziou a nepochybujú o budúcich kvalitách ani úspechu hry.

Pôvodný článok: 

Od ohlásenia prác na Max Payne 1 a 2 Remake ubehol už viac ako rok, no až doteraz panovalo nad celým projektom obávané hrobové ticho. To konečne prerušil kreatívny riaditeľ štúdia Remedy, Sam Lake, a o projekte v rozhovore pre VGC prezradil niekoľko zaujímavých detailov. Objasnil tiež dôvod, prečo sú informácie o remakoch také sporadické.

O tom, že sa prerábajú pôvodné prvé dva diely hernej série Max Payne, vieme už od roku 2022. Celý projekt bude financovať spoločnosť Rockstar Games, ktorá v minulosti priniesla tretí diel série. Teraz už vieme, že prvé dve hry vyjdu súčasne ako jedna kolekcia.

Jedno po druhom

„Aj keď už ide o veľmi staré hry, určite chceme, aby odpovedali moderným štandardom. Bude to veľký projekt,“ prezradil Lake. Zároveň však jedným dychom dodal, že sa na Max Payne Remake začne pracovať až po dokončení prác na ich blížiacej sa hre Alan Wake 2

Je však veľmi pravdepodobné, že aj počas hrania za vlastnou mysľou zlynčovaného spisovateľa Alana narazíme na niekoľko easter egg-ov odkazujúcich práve na samotného Max Payna.

Celý rozhovor zakončila ešte jedna dôležitá otázka. Bol to totiž práve Sam Lake, ktorý prepožičal svoju tvár videohernému Max Paynovi. Na otázku, či si to pri prerábaní pôvodných hier zopakuje, odpovedal iba úsmevne: „Bez komentára! To už veľmi predbiehame.“

Bez ohľadu na to, či Sam Lake zopakuje svoje účinkovanie v remaku legendárnej hry, je podľa najnovších informácií jasné, že vydania Max Payne je od nás vzdialené ešte niekoľko rokov.

Max Payne
Zdroj: Remedy

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -