Brutálny súboj medzi King Kongom a Loganom: Kto si za tento víkend zhrabol väčšiu sumu peňazí? | boxOFFICE#10

Nenechajte si ujsť

Andrej Cvik
Andrej Cvik
Mám 23 rokov a moje 4 najobľúbenejšie veci na svete sú káva a moje dve mačky. A tá štvrtá je tajná.

Je za nami druhý týždeň celkom možno najveľkolepejšieho kino týždňa tohto roku. Po nedávnom príchode Logana sa do kín dostáva nový King Kong. Film Kong: Ostrov Lebiek si sám vybudoval veľmi veľké očakávania a má za sebou veľa známych predchodcov, ktorí sú považovaní za jedny z najznámejších kúskov kinematografie vôbec. Taktiež nás pripravuje na nadchádzajúci epický súboj medzi Kongom a Godzillou. Ako si však obrovská opica poradila s konkurenciou?

King Kong a jeho boxoffice ostrov lebiek

Áno, na prvom mieste je samozrejme Kong: Skull Island. S hviezdnym hereckým obsadením ako Tom Hiddleston, Samuel L. Jackson a Brie Larson sa cena výroby filmu vyšplhala až na 185 miliónov dolárov. Aj s veľmi objemným debutom by tak snímka mala pred sebou ešte dlhú cestu, aby sa štúdio Legendary dočkalo zisku. Skutočný zárobok za prvý víkend však činil až 61 miliónov dolárov, čo je o tretinu viac, ako štúdio očakávalo. Dôvod smútiť teda určite nemá. Nezabudnite si prečítať našu recenziu.

Na druhom mieste sa pohodlne usadil Logan s 37,9 miliónmi. Posledným filmom Jackmana v role Wolverina si našiel divákov prevažne mimo USA. Celosvetový zárobok tejto úžasnej „komiksovky“ sa vyšplhal už na 438,3 miliónov dolárov.

logan potitulkova scena
Logan | Zdroj: wall.alphacoders.com

Tretie miesto obsadil horor/thriller Get Out s 21,1 miliónmi. Film si aj počas tretieho týždňa zachoval 99% hodnotenie na Rotten Tomatoes, čo určite nie je na škodu. S rozšírením do ďalších kín sveta film zaznamenal oproti minulému týždňu pokles v tržbách iba o štvrtinu.

Štvrtým filmom v poradí je The Shack s 10,1 miliónmi. Dráma sa ešte z USA nerozšírila do sveta, takže rovnako ako pri filme Get Out tvoria všetky jeho tržby iba americkí diváci.

Top 5 nám ohraničuje LEGO Batman s 7,8 miliónmi. Obrovský superhrdinský animák si na domácej pôde zarobil už 159 miliónov dolárov.

Päť ďalších

Šiestym filmom je dráma Before I Fall s 3,1 miliónmi. Dráma sa podobne ako mnoho ostatných snímok ešte nedostalo do kín mimo USA. Celkovo si film zarobil už 9 miliónov dolárov.

Filmom číslo sedem je Oscarový nominant Hidden Figures s 2,8 miliónmi počas dvanásteho víkendu. Celosvetovo si vesmírna dráma zarobila už 206 miliónov dolárov.

Hidden Figures Filmové novinky boxoffice
Hidden Figures | Zdroj: movies.prettyfamous.com

Na ôsmom mieste je druhá kapitola obľúbeného zabijaka Johna Wicka s 2,7 miliónmi. Celosvetový zárobok 153 miliónov je takmer dvojnásobok toho, čo si zarobil prvý film.

Na deviatom mieste je neuveriteľne obľúbený muzikál La La Land s 1,8 miliónmi počas už štrnásteho víkendu. Po štrnástich nomináciách na cenu akadémie a výhre šiestich zlatých sošiek činí celosvetový zárobok ohromných 416,8 miliónov dolárov.

Desiatym a posledným filmom na zozname je Fifty Shades Darker s 1,6 miliónmi. Erotická dráma si celosvetovo zarobila už 368,9 miliónov dolárov.

  1. $61,015,000   Kong: Skull Island
  2. $37,850,000   Logan
  3. $21,072,600   Get Out
  4. $10,050,000   The Shack
  5. $7,820,000     The LEGO Batman Movie
  6. $3,107,910     Before I Fall
  7. $2,765,000     Hidden Figures
  8. $2,700,000     John Wick: Chapter Two
  9. $1,770,000     La La Land
  10. $1,629,250     Fifty Shades Darker

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -