Ako pocítil každý fanúšik Marvel, samotný koniec Avengers: Endgame bol ten moment, na ktorý sme čakali 11 rokov. Vidieť všetkých našich milovaných hrdinov pokope, to bola chvíľa na nezaplatenie. Keď Steve RogersCaptain America – chytil do rúk Mjolnir a povedal “Avengers Assemble,” snáď každému prebehol mráz po chrbte. Aj napriek tomu sa však vo finálnom boji neobjavili všetci. Kto chýbal?

koniec avengers: endgame final fight bitka koniec
Zdroj: ew.com

Koniec Avengers: Endgame bez tejto MCU postavy?

Keď Hulk luskol prstami a vrátil všetkých späť, už sme tušili, čo prichádza: veľkolepá bitka. Doctor Strange všetkých teleportoval na bojisko, kde sa mohli spoločne utkať s Thanosom a jeho armádou. Práve jedny z najlepších momentov boli, keď sme videli, ako dorazili postavy ako Spider-Man atď. Prečo sme však v tejto mocnej chvíli nevideli niekoho, kto sa samotnou zostavou Avengers stojí? Prečo sa nepridaj aj Nick Fury?

“Tuším sme ho do finálne ani nikdy nechceli dať,” povedal scenárista Christopher Markus na Comic-Cone 2019 v San Diegu. “A to preto, lebo sme tam mali také množstvo hrdinov s tak obrovskou silou, že keby sme pridali chlapíka, ktorý by v bitke len strieľal s pištoľou… to by, úprimne, pre Nicka Furyho neskončilo najlepšie.”

Nick Fury sa ukáže vo filme Spider-Man: Far From Home
Zdroj: bustle.com

To, že by sme Furyho nevideli vôbec, tvorcovia dovoliť nemohli. Preto sme ho aspoň zahliadli na pohrebe Tonyho Starka, kde ticho stál a s hrdým výrazom pozoroval všetkých hrdinov, obdivujúc, ako zachránili svet.

Rok Nicka Furyho

Ako uvádza portál Comic Book, s hercom sa, pravdepodobne, najbližšie stretneme až v animovanom seriáli What If…?, ktorý si pozrieme v lete 2021.

Marvel seriál What If...?
Zdroj: ign.com

Navyše, ako nám ukázal potitulková scéna filmu Spider-Man: Ďaleko od domova, má Nick Fury plné ruky práce vo vesmíre. Kevin Feige v nedávnom rozhovore s magazínom BET navyše opísal, akým štýlom táto postava v MCU funguje:

“Sam (Samuel L. Jackson) bol veľmi vtipný počas diskusie, ktorú sme mali, keď hovoril o tom, ako na chvíľu zmizol. Ukáže sa v Avengers: Vek Ultrona, potom nie je v Captain America: Civil War a ďalších pár filmoch. Pamätám sa, keď som ho stretol dva roky dozadu a povedal som: ‘Sam, viem, že to dlhšie trvalo. Toto je náš plán. 2019 bude rok Furyho.'”

Prezident Marvelu, Kevin Feige
Zdroj: movieweb.com

Kevin Feige ďalej opísal, že je rád, že Fury sa tento rok mohol objaviť vo všetkých troch filmoch. Dvojoký mladý agent v Captain Marvel, tichý pozorujúci v Avengers: Endgame a vesmírny veliteľ v Spider-Man: Ďaleko od domova. “Teraz je skvelé pozorovať, ako Furyho rok skončil,” dodal šéf Marvel Studios.

Máte radi postavu Nicka Furyho? Rozumiete, prečo nedávalo zmysle, aby koniec Avengers: Endgame, resp. finálna bitka, nezahŕňala aj jeho? Tešíte sa, keď ho najbližšie uvidíme? Napíšte nám do komentárov!

Zdroj: comicbook.com, screenrant.com