Koniec čakaniu, nový slovenský veľkofilm je online. Exkluzívne na špeciálnej službe

Nenechajte si ujsť

Andrej Cvik
Andrej Cvik
Mám 23 rokov a moje 4 najobľúbenejšie veci na svete sú káva a moje dve mačky. A tá štvrtá je tajná.

Smršť je online, pozriete si ju len na jednom mieste

Z plodnej spolupráce medzi režisérom Petrom Bebjakom a spisovateľom Jozefom Karikom naposledy vznikol úspešný film Trhlina. Po jeho vzore nasledoval ďalší temný slovenský triler s rovnakou dvojicou tvorcov, pričom v hlavnej úlohe sa opäť objavil Tomáš Maštalír.

Smršť sa do našich kín dostala 4. apríla 2024 a stretla sa s názormi divákov, ktorí ju prirovnávali ku významným svetovým hororom, vrátane legendárneho Osvietenia (The Shining) Stanleyho Kubricka. Vychvaľovali si najmä temnú atmosféru a herecké výkony.

V kinách nedokázala Smršť zopakovať úspech Trhliny. Podľa údajov Únie filmových distribútorov SR triler z roku 2019 dosiahol takmer 130 tisíc divákov, zatiaľ čo ten tohtoročný „len“ niečo cez 45 tisíc divákov. To môže mať však na svedomí aj úplná zmena situácie behom posledných 5 rokov, kedy sa ľudia začali viac orientovať na streamovacie služby a pozeranie filmov online. V našom rozhovore to potvrdili aj odborníci pre filmovú distribúciu na Slovensku.

Smršť tak môže chytiť druhý dych práve po príchode online. Exkluzívne je film oddnes dostupný len na streamovacej službe JOJ Play.

mastalir trhlina smrst novy film
Zdroj: Bontonfilm

Lokálna platforma okrem Smršte ponúka množstvo ďalšieho zaujímavého obsahu, častokrát taktiež exkluzívne. Na JOJ Play diváci nájdu napríklad aj Vojnu policajtov rozšírenú o exkluzívne seriálové spracovanie či Perinbabu a dva svety.

O čom je Smršť?

Hlavným hrdinom filmového príbehu je forenzný psychológ Martin Lang (Tomáš Maštalír), ktorý prichádza spolu s manželkou Pawlou (Anna Geislerová) do kúpeľov v horách.

Kolobeh rutinných dní však naruší príchod tajomnej zásielky – balíka s dôkazovým materiálom z vyšetrovania tragického prípadu. Odosielateľom je Langov kolega, psychológ. Ten od neho potrebuje pomoc v prípade známom ako „jazda smrti“, na konci ktorého boli štyria mŕtvi. Lang sa spočiatku zdráha, ale postupne podľahne neznámej sile, ktorá ho k prípadu priťahuje.

Filip Veselovský, jeho kamarátka Nina a jej partner, policajt Gabo v jeden večer nastúpili do auta. Po zbesilej jazde, ktorej trasa nedávala zmysel, auto zastalo na pumpe. Nina natankovala a jeden z mužov ju zastrelil. Šofér okamžite vyrazil smerom do lesov a po chvíli v plnej rýchlosti prešiel do protismeru a zrazil sa s protiidúcim autom. Ľudia v ňom boli na mieste mŕtvi rovnako ako Gabo. Ten však zomrel ešte predtým, guľkou do hlavy.

Veselovský vyviazol s ťažkými zraneniami a teraz čelí obvineniu z viacerých trestných činov vrátane vraždy. Hrozí mu dvadsaťpäť rokov vo väzení, ale on tvrdí, že je nevinný. Snaží sa vyšetrovateľov presvedčiť, že bol k tomu prinútený a vinu a na tomto zločine nesie halný vietor…

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -