Hrdinovia spravili na konci Avengers: Endgame obrovskú chybu! Sú horší ako Thanos?

Nenechajte si ujsť

Andrej Cvik
Andrej Cvik
Volám sa Andrej, mám 21 rokov a moje 4 najobľúbenejšie veci na svete sú káva a moje dve mačky. A tá štvrtá je tajná.

Sledovanie najnovšej marvelovky muselo byť pre každého fanúšika veľmi mocným zážitkom. Celkom s veľkou vierou dokážeme povedať, že išlo o jeden z emotívnejších filmov MCU – ak nie úplne najviac. Je na to hneď niekoľko dôvodov, ktoré vie vymenovať každý správny fanúšik. Dnes sa však pozrieme na jeden špecifický, ktorý vám mohol ujsť. Ako sa totižto ukazuje, koniec filmu Avengers: Endgame bol ešte smutnejší, než sme si mysleli. A môžu za to činy samotných superhrdinov.

Pozor! Článok obsahuje spoilery z filmu Avengers: Endgame.

avengers: endgame recenzia
Zdroj: in.pcmag.com

Koniec filmu Avengers: Endgame

Avengerom sa predsa len podarilo získať všetky Kamene nekonečna a nielen poraziť Thanosa, ale ešte predtým oživiť všetkých, ktorí následkom udalostí z Infinity War zomreli. Pri tomto čine však vznikajú komplikácie, ktoré na prvý pohľad nie sú jasné. Veľa z problémov, ktoré lusknutie Profesora Hulka prináša, súvisí s 5-ročným časovým skokom.

Potom, čo hrdinovia na začiatku filmu zabili Thanosa, sme sa premiestnili o veľký časový úsek do budúcnosti. Ocitli sme sa tak v roku 2023 (Infinity War bol v roku 2018), čo malo na svet veľký dopad. Ako sami vidíme, ľudstvo sa so smrťou polovice svetovej populácie stále nedokázalo vyrovnať. Bežné dni sú pochmúrne, no to, čo konaním hrdinov priniesol koniec filmu Avengers: Endgame, by situáciu len zhoršilo.

Zdroj: me.ign.com

Druhá katastrofa

Len ťažko si dokážeme predstaviť, čo by sa v skutočnosti dialo, keby sa z ničoho nič vyparila polovica života vo vesmíre. Šlo by o globálnu katastrofu, ktorá by ovplyvnila všetkých, nie len tú mŕtvu polovicu. Vyparili by sa piloti lietadiel, vodiči áut, pracovníci vo fabrikách, farmári, murári… Všetko by sa odrazu zmenilo a balans, ktorý v súčasnom svete existuje, by sa napriek Thanosovmu názoru vytratil. Nastal by chaos.

Ako Thanos prežil deštrukciu jeho rodnej planéty?

Nevyvážená agrikultúra a nedostatok pracovníkov by znamenal nedostatok jedla – zároveň by však týmto jedlom stačilo nakŕmiť o polovicu ľudí menej. Fabriky by odrazu vyrábali prebytok spotrebných produktov, a tak by sa polovica z nich musela zatvoriť. Veľká časť sveta by začala chátrať. A to ani nebudeme diskutovať o tom, aký dopad by to malo na svetovú ekonomiku.

avengers: endgame
Zdroj: reddit.com

Zároveň sa ale zamyslime. Nie je 5 rokov naozaj dlhá doba? Ľudstvo si predsa už vo svojej histórií prešlo mnohými katastrofami, ktoré v tom momente vyzerali ako koniec sveta. Aj chvíľu po svetových vojnách sa však ľudstvo rýchlo pozberalo a dalo dokopy. Nie je teda celkom nerealistické, ak by sme predpokladali, že 5 rokov po Thanosovom lusknutí sa na svet znova vrátila rovnováha.

Narušená rovnováha

Keď však Avengeri z ničoho nič vrátili späť všetkých, ktorí 5 rokov dozadu zomreli, táto rovnováha by bola znova narušená. Tentokrát by to pritom malo ešte horšie dôsledky. Keď sa polovica ľudí vyparila, podľa Thanosovho zmýšľania ostal prebytok surovín. Ľudstvo sa tomu, samozrejme, po čase prispôsobilo. Keby sa teda odrazu vrátili miliardy ľudí, surovín by bol nedostatok a nastal by ešte väčší chaos.

Prvá zverejnená scéna z Avengers: Endgame
Zdroj: Marvel Entertainment Youtube

Kým by sa ľudstvo znova zotavilo a prispôsobilo novému výkyvu v populácií, trvalo by to naozaj dlho. Popri tom by sme mohli očakávať, že vzniknú celosvetové nepokoje a ľudia začnú rabovať kvôli nedostatku jedla, z čoho by mohli vzniknúť aj vojny. Už tak zlomený svet, ktorý sa posledných 5 rokov vyhrabával z globálnej katastrofy, by sa teraz odrazu musel vysporiadať s ešte ťažšou situáciou.

Samozrejme, ide len o film, tieto dohady sú teda prakticky zbytočné. Stále je však zaujímavé sa zamýšľať nad tým, čo by koniec filmu Avengers: Endgame naozaj znamenal pre ľudstvo. Navyše, podľa všetkého sa tým bude z veľkej časti zaoberať aj nadchádzajúci počin Spider-Man: Ďaleko od domova. Už teraz sa preto naň nevieme dočkať!

avengers: endgame potitulkove sceny
Zdroj: screenrant.com

Mohlo by vás zaujímať: Avengers: Endgame teórie, ktoré sa naplnili.

Čo myslíte, spravili hrdinovia dobrú vec, že vrátili späť všetkých, ktorí 5 rokov dozadu zomreli? Alebo tým situáciu len zhoršili? Napíšte nám do komentárov!

Zdroj: screenrant.com

Mohlo by sa ti páčiť

Pridaj komentár

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -