OdporúčameOsobnosti

Čo znamenal koniec filmu Počiatok? Leonardo DiCaprio je zmätený aj 10 rokov po premiére

Leonardo DiCaprio “vysvetľuje” koniec filmu Počiatok

Herec Leonardo DiCaprio je aj 10 rokov po premiére ikonickej snímky Christophera Nolana zmätený. Čo podľa neho znamenal koniec filmu Počiatok? Ako píše magazín EW, hviezda sa o tom rozrozprávala počas rozhovoru pri podcaste WTF With Marc Maron. Prečítajte si nižšie, čo povedal.

Inception (Počiatok) je ikonický sci-fi thriller z roku 2010, ktorý napísal aj režíroval legendárny Christopher Nolan. S hudbou od Hansa Zimmera a perfektným hereckým obsadením vznikol známy príbeh, ktorý sa zameriava na zlodeja informácií. Ten však nekradne fyzické predmety, ale myšlienky priamo z vedomia ľudí. Jeho veľká príležitosť príde vtedy, keď dostane ponuku na vloženie myšlienky, čím sa vymaže jeho kriminálna minulosť.

Nolan ohromil divákov po celom svete. Počiatok si zamilovali fanúšikovia aj kritici; celkovo obdržal až 8 nominácií na Cenu Akadémie, z ktorých sa mu podarilo vyhrať 4 Oscary. Medzi dôvody, prečo sa z Počiatku okamžite stal hit, patria aj titulný herec Leonardo DiCaprio a nevysvetlený koniec, ktorým sa dnes budeme venovať.

Stále netuší…

Cobbovi (Leonardo DiCaprio) sa splnil sen. Dostal druhú šancu a môže sa vrátiť späť domov, kde sa konečne môže opäť stretnúť so svojimi milovanými deťmi. Aby sa sám presvedčil o tom, že tentokrát to nie je sen, ale realita, roztočí na stole vĺčik, ktorý mu ostal po jeho manželke Mal (Marion Cotillard). Tento vĺčik sa vo sne zostane točiť navždy, no v realite po chvíli spadne.

inception-1920-1080-wallpaper

Zdroj: travisryanfilm.com

Ešte predtým, než uvidíme výsledok jeho testu reality, Cobb odbehne za svojimi deťmi. My sa ešte chvíľu pozeráme na rotujúci vĺčik, ktorý sa zjavne jemne kymáca, no vtom Nolan preruší náš pohľad čiernou obrazovkou. Je Cobb stále len vo sne? Alebo sa konečne naozaj dostal domov a naživo zbadal svoje deti? Takúto odpoveď ponúkol titulný herec:

“Nemám tušenia. Vy sa len [ako herec] zameriavate na svoju úlohu. Keď šlo o Christophera Nolana, jeho myseľ a to, ako je to všetko pospájané, všetci ostatní sa len snažili poskladať tie dieliky puzzle dokopy…”

“Záleží to na divákovi…” doplnil DiCaprio, čím podľa mňa perfektne vystihol, v čom sú nepriamočiare a nejasné konce filmových príbehov tak očarujúce. Koncu filmu dodáva takú veľkú váhu práve to, že v tejto chvíli ho už netvorí filmár, ale my – každý z nás sa samostatne rozhodne, ako chce záver príbehu vnímať.

Zdroj: ew.com, WTF With Marc Maron

Andrej Cvik
About author

Volám sa Andrej, mám 19 rokov, som študentom vysokej školy a verím, že tvorením sa dá zmeniť svet k lepšiemu. // Moje TOP tri najobľúbenejšie veci na svete sú káva a moje dve mačky.
  Related posts
  FilmyOdporúčame

  Toto je kompletný kalendár filmových premiér, ktoré ešte uvidíme v roku 2020

  FilmyOdporúčame

  Celé MCU sa posúva; Disney ohlasuje nové dátumy vydania ich filmov

  FilmyOdporúčame

  TOP 10 legendárnych filmových klasík na Netflixe z 90. rokov

  FilmyOdporúčame

  Prinášame vám rebríček tých najlepších MCU filmov. Je medzi nimi váš obľúbenec?

  Pridaj komentár