Seriály

Koniec Game of Thrones sa nezadržateľne blíži! Ako to vníma jedna z hlavných hereckých hviezd seriálu?

Populárna fantasy show Game of Thrones z dielne HBO je jedným z najsledovanejších televíznych seriálov všetkých čias. Úspešná séria je založená na novelách ságy Pieseň ľadu a ohňa od spisovateľa Georgea R. R. Martina. O televíznu tvorbu sa stará David Benioff spoločne s jeho kolegom D.B. Weissom. Tí sa však s ich tvorbou museli dostať za medze kníh, keďže spisovateľ zatiaľ príbeh neukončil. Veci musia vziať do vlastných rúk a epický dej už onedlho ukončiť tak, ako uznajú za vhodné.

Koniec Game of Thrones

HBO sa momentálne nachádza v priebehu natáčania nadchádzajúcej finálnej ôsmej série Game of Thrones, ktorá bude pozostávať len zo šiestich epizód, čo je v porovnaní s prechádzajúcou siedmou sériou a celkovo zvyčajnými 10-dielnymi sériami naozaj veľkou zmenou. Avšak, aby nám to HBO vykompenzovalo, tak uvidíme niektoré diely s dĺžkou celovečerného filmu. Keďže veľká časť série sa odohráva v zime, tak si na Game of Thrones “chvíľu” počkáme. Žiaľ, kvôli predĺženému nakrúcaniu si finálnu sériu pozrieme až v roku 2019.

koniec fantasy série Game of Thrones

Zdroj: grubstreet.com

V rozhovore pre Variety sa počas filmového festivalu “Sundance Film Festival 2018” Peter Dinklage (Tyrion Lannister) krátko vyjadril ohľadom ôsmej série Game of Thrones. Zdieľal s nami jeho pocity a taktiež pocity jeho kolegov z blížiaceho sa konca seriálu. Po ôsmych sériach si herec po prvýkrát uvedomil, že show treba ukončiť.

“Nastal čas. Príbehovo, nie len v našich životoch. Je perfektný čas ukončiť to. Niekedy tu seriály ostávajú až pridlho. Je to taký horko-sladký pocit, keď nastane čas posunúť sa so všetkým vpred a ísť ďalej. Vždy je to smutnou časťou nášho biznisu, pretože v krátkom čase spoznáte mnoho skvelých ľudí, potom musíte ísť ďalej a vždy je to srdcervúce. Najmä keď ste s týmito ľuďmi strávili mnoho mesiacov.”

koniec fantasy série Game of Thrones

Zdroj: hollywoodreporter.com

Budúcnosť sveta Game of Thrones

Pridal sa aj prezident programu HBO Casey Bloys, ktorý nedávno priniesol fanúšikom akési uzmierenie. Potvrdil, že Game of Thrones už nikdy nedostane obnovenie. Gigantická sieť nebude nasledovať kroky televíznych vysielateľov, ktorí často obnovujú populárne seriály z minulosti len s vidinou zisku. Namiesto toho je správny názor, že keď príbeh raz skončí, tak jednoducho skončí nadobro. Avšak to neznamená, že sa HBO neponorí do Martinovho fantasy sveta opäť. Momentálne sa už nachádza vo vývoji 5 spin-offov, z ktorého by sa mal jeden dostať do vysielania. Premiéru takéhoto seriálu pravdepodobne neuvidíme skôr, ako v roku 2020.

Zatiaľ nevieme, čo máme od príbehu finálnej sezóny Game of Thrones očakávať. Avšak, je viac než pravdepodobné, že HBO ukončí seriál tak, aby boli fanúšikovia spokojní. Koniec koncov, samotné obsadenie a štáb plakali po tom, čo si prečítali posledný scenár. Nie je preto ťažké predstaviť si, ako sa budú cítiť po tom, čo uvidia koniec tohto dlhého príbehu na obrazovkách.

Tešíte sa na koniec tejto éry? Alebo naopak vám bude Game of Thrones chýbať? Napíšte nám do komentárov svoje pocity!

About author

my life is a meme
  Related posts
  Seriály

  Hrdinovia čo zločinci? Ako najvýznamnejší vojnoví špióni zmenili dejiny

  OdporúčameSeriály

  Pozrite si epickú bojovú scénu z Witchera, ktorá vás pripraví na Netflix seriál roka

  OdporúčameSeriály

  Čo bude v MCU nasledovať po udalostiach filmu Avengers: Endgame?

  RebríčkySeriály

  TOP 10 najsmutnejších momentov v seriáli Rick a Morty

  Pridaj komentár